Fut Saç Ekimi - saglikdas.com

Fut Saç Ekimi

Fut Saç Ekimi
14 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.101 kez okundu.

Fut Saç Ekimi Yöntemleri

Saç Ekiminde Fut Yöntemi

Dünyada uygulanan ve gelişmiş saç ekimlerinden biri olan Fut saç ekimi (Foliküler Ünite Transplantasyonu) gelişmesi ile ve uygulama tekniği olarak saç ekimi sıralamasında yerini ikinci sırada korumaktadır. Fue tekniği ile Fut tekniği 2007 yılında çok fazla gelişmesine rağmen artık fazla olarak saçlara uygulanan bir teknik değildir.

Fut Saç Ekimi ve Çeşitleri

Foliküler Ünite Nedir?

Saç ekim uzmanları tarafından iki kulak arasından ve ense bölgesinden alınan saç kökleri, dökülmeye meyilli olan bölgelere birli, ikili ve üçlü olarak saç köklerinin ünitelere ayrılması olayıdır. Foliküler yapının içinde kafa derisi içindeki tüm saçlar küçük demetler halinde büyümektedir. Yetişkin bir bireyin kafa derisinde (1-4 terminal) kalınlıkta saç folikülü bulunmaktadır. Kafa derisindeki ufak olan saçlar yerini minyatürize olmuş saçlara bırakır. Saç derisinin yüzeyinde foliküler ünite saçlar ile beraber büyüyor gibi görünmektedir.

Bir Foliküler Ünite Nasıl Elde Edilir?

Foliküler ünite denilen saç yoğunluğu önceden ölçülür ve sayılır. Gerekli bulunan saç telleri cm2 başına belirlenmekte ve ayarlanmaktadır. İstenilen saç sıklığına göre uzunluğu ve genişliği elde etmek için hesaplama yapılır. Kafa derisinin arka bölümünden cerrahi operasyonla greftler alınır. Foliküler ünite dokunun zarar görmemesi için tek parça halinde alınır. İşte Fut tekniğinin en önemli özelliği bu yöntemdir. Çünkü saç tellerini tek tek koruyan ve zarar görmesini önleyen Foliküler Ünite’dir. Mini-mikrograftleme sayesinde Fut yöntemini ayıran çoklu bıçak kullanılarak saç tellerinin olağan dışı kesilmesi önlenir ve ünitelerin parçalanmasına izin vermez.

Fut Saç Ekiminde Ortaya Çıkan Yara İzi

Cerrahi yöntemle saç alınan kısımda özel iplikler kapatılır ve dikilerek yapılan bu işlemde dikişler iki hafta kadar sonra alınır. Saçlarınızı aşırı kısa kestirmediğiniz sürece bu bölgede kalan izler görülmez ve kimseyi rahatsız etmez. Doğal olan bu sonuç ile saç yapısının ve kafanın bütünlüğü asla bozulmamakta ve tam bir uyum halinde olmaktadır.

Foliküler Ünite Ekstrasyonunun Tercih Edilmesi Gereken Durumlar

1.Saçlarını 0,5 ya da 0 numara olacak kadar kestirmek istemeyen kişilerde kullanılır.

2.Zamanı dar olan insanların, Fut yönteminin hızlı gerçekleşmesi nedeniyle bu yöntemi kullanmaları uygundur.

3.Eğer Fut Yöntemi kişilerde isteğe bağlı olursa kişinin ihtiyacını karşılar ve olumlu yanıt verir.

4.Saçlardaki hafif boşluklar Fut yöntemi ile tek seansta kapatılabilir. Fakat aşırı derecede boş alan varsa ikinci seans uygulanır.

5.Saç rengi bu yöntemde kendi saçınızdan alındığı için saçınızla tamamen aynı ve doğaldır. Yani her ay bir buçuk santim kadar uzar ve doğallığın farkına varamazsınız.

6.Yıkayıp uzatabilir ve istediğiniz gibi kestirebilirsiniz.

7.Ekstra bir bakıma ihtiyaç yoktur.

Fut Saç Ekiminin Dezavantajları

Saçların aşırı kısa kesiminde ense bölgesinde dikiş izleri görünür ve ağrısız, acısız bir uygulama olmasına karşın dikiş atılması gerekir. Yani bu yöntemde cerrahi uygulama yapılmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git