Gaz Giderici Çaylar - saglikdas.com

Gaz Giderici Çaylar

Gaz Giderici Çaylar
14 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.465 kez okundu.

Gaz Giderici Çaylar ve Faydaları

Hazımsızlıktan dolayı oluşan gaz sorunu kişiye büyük bir sıkıntı yaşatan bir durumdur. Şişkinlik ve gaz giderilmediği sürece vücutta başka hastalıkların oluşmasına da sebebiyet verebilir. Böyle durumlarla karşılaşmamak için gaz giderici çaylar uzmanlar tarafından öneriliyor. Aşağıda Ender Saraç’ın verdiği iki tarifi bulabilirsiniz.

Gaz Giderici Çaylar ve Çeşitleri

Gaz Giderici Çay: Yarım tatlı kaşığı anason, bir çay kaşığı kekik, yarım tatlı kaşığı yeşil çay, bir tane avokado yaprağı, iki parmak ucu zencefil, yarım tatlı kaşığı rezene tohumunu kaynar suya atın. Beş dakika demleyin. Süzdükten sonra içine limon suyu damlatarak günde iki üç bardak tüketin. Bu çayı içerken içine şeker atmamaya özen göstermelisiniz. Normalde şifa olan çay, içine şeker attığınız zaman vücuda çok zararlı bir şey haline dönüşüyor. Sağlık için yaptığınız çayların hiçbirinin içine şeker atmayın.

Hazımsızlık Gideren Çay: On gram nane yaprağı, on gram meyan kökü, yirmi gram adaçayı, kişniş ve papatya çiçeğini kaynar suya atın. Demlendikten on dakika sonra süzüp bir dilim limonla birlikte için. Sabah ve akşam iki fincan olmak üzere bu çayı tüketebilirsiniz.

Gaz giderici çaylar, vücuttaki gazı gidermek ve şişkinliği indirmek için çok tavsiye edilen çaylardır. Hazımsızlığı gidermek için ilaç almak veya başka yöntemleri denemek yerine evde hazırlayabileceğiniz bu yöntemleri denemek hem çok daha ucuz hem de çok daha sağlıklıdır. Vücudunuzu ilaçların yaptığı gibi yormaz ve yan etkilere sahip değildir. Ayrıca tamamen doğaldır, hiçbir kimyasal madde içermediğinden vücuda bir zararı yoktur.

Gaz giderici çayları tüketerek siz de şişkinliğinizden kurtulabilirsiniz. Şişkinlik ile yaşamak zorunda değilsiniz, bunu gidermek için ise pahalı yöntemler kullanmak zorunda değilsiniz. Evde hazırlayabileceğiniz doğal çaylar ile bu durumdan gönül rahatlığıyla kurtulabilirsiniz. Vücudunuza hiçbir zarar vermediği gibi, sizi ekstra masrafa da sokmaz. Hiçbir kimyasal içermediği için zarar verici bir yönü veya ileride başka hastalıklara yol açabilecek bir yönü yoktur. Gaz giderici çayları gönül rahatlığıyla kullanarak, vücuttaki gazı ve şişkinliği giderebilir, rahat ve sağlıklı bir vücutla günlük hayatınıza hiç sıkıntı yaşamadan devam edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git