Gelin Makyajı - saglikdas.com

Gelin Makyajı

Gelin Makyajı
15 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 2.199 kez okundu.

Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Gelin makyajı yapılırken gelinliğin modeline uygun ve sade bir makyaj tercih edilmelidir. Makyaj için ciltte uzun süre bozulmadan kalan porselen makyaj yapılmalıdır. Aynı zamanda kaliteli ve güvenilir markaların makyaj malzemeleri kullanılmalıdır. Gelin makyajı yapılırken kişinin ten rengi mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Gelin Makyajı ve Çeşitleri

Esmer Gelin Makyajı

Esmer tenli gelinler için tenlerinin iki ton veya bir buçuk ton açığı fondöten tercih edilmelidir. Fondötenden sonra toz pudra ile fondöten sabitlenmelidir.Ten rengine uygun olması için gözlerde daha canlı renkler kullanılmalıdır. Mürdüm, gri ve pembe kullanılabilecek renklerdir. Far uygulamasında gölgelendirme yöntemi seçilmelidir. Esmer tenlilerin göz renkleri genelde koyu olduğu için rimelin abartılmaması gerekir. Rimel rengi siyah olmalıdır.Esmer tenli gelinler için allık rengi şeftali veya pembe tonları olmalıdır. Allık, gelinin elmacık kemiklerinin yapısına göre sürülür ve son rötuş yapılmış olur. Esmer tenli gelinler için açık renkli rujlar kullanılmalıdır. Pembe ve tonları tercih edilebilir. Dudakların etrafına krem rengi kalem çekilip ruj daha sonra sürülürse dudaklar daha dolgun gözükür.

Açık Tenli Gelin Makyajı

Açık tenli gelinler için ya kendi ten renklerinde ya da bir ton koyusu şeklinde fondöten tercih edilmelidir. Göz makyajı için altın tonları, leylak, kahverengi ve şeftali tonlarındaki farlar kullanılmalıdır. Gölgelendirme yöntemi seçilmelidir. Gözaltları renklendirilmek istenirse ışıltılı göz kalemleri de kullanılabilir.Allık için genellikle şeftali tonları kullanılmalıdır. Pembe tonları kullanılmak istenirse çok açık olmamasına dikkat edilmelidir. Pembe renkli rujlar açık tene ve sarışınlara uyum sağlar. Rujun üstüne parlatıcı sürülürse dudaklar daha dolgun görünür.Bunların yanı sıra açık tenli ve esmer tenli gelinlerde ortak olarak dikkat edilmesi gerekilen hususlar vardır. Bunların başında kaşların biçimli olması gelir. Kaşlar kalınsa inceltilmeli çok seyrekse geçici boyalarla şekil verilmelidir.Oje de oldukça önemlidir.

Kırmızı ve pembe gibi koyu renkler kullanılmamalıdır. Beyaz tonları veya french manikür doğru bir seçim olacaktır.Rimel seçimi de akmayan rimellerden yana olmalıdır.Makyaj tamamlandıktan sonra makyajın yapıldığı andaki gibi kalması için sabitleyici sprey sıkılır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git