Gıdı Eritme Egzersizleri - saglikdas.com

Gıdı Eritme Egzersizleri

Gıdı Eritme Egzersizleri
15 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.522 kez okundu.

Gıdı Eritme Egzersizleri?

Fazla kilo alımı neticesinde çene altında ve boyunda yağlanmalar görülür. Estetik açıdan oldukça kötü bir görünüme sahip olan bu bölgelerdeki yağlanmalar, günlük birkaç egzersiz sayesinde, kısa sürede eritilebilir. Sizler için bu basit gıdı eritme egzersizlerini derledik. Aşağıda belirtilen hareketleri, sabah, öğle ve akşam olmak üzere günde 3’er defa 10’ar tekrardan uygulayın. Ayrıca boşluk bulduğunuz zamanlarda da hareketleri tekrarlayabilirsiniz. Hareketleri uygulamadan önce boyun bölgesindeki kasları biraz ısıtmanızı tavsiye ediyoruz. Aksi takdirde çeşitli kas ağrıları çekmeniz mümkün. Hareketleri boş bulduğunuz sürece yapmaya çalışın fakat fazla abartmayın ve hareketin şiddetini iyi ayarlamaya çalışın. Bu bölgeler oldukça hassastır ve beyne giden ana damarlar ve omuriliğin üst kısmı bu bölgede yer alır. Gıdınızdan kurtulmaya çalışırken kendinizi sakatlamayın.

Gıdı Eritme Egzersizleri Nasıl Yapılır?

  • Çene altı ve boyun egzersizini yaparken kullanacağınız tek ekipman, ideal yükseklikteki bir sandalyedir. Öncelikle sandalyeyi hazır edin. Sandalyenin düz ve sert olmasın ayrıca tutunacak kolunun olmamasına özen gösterin.

Sandalyeye oturun ve sırtınızı dik bir konuma getirin. Egzersiz esnasında, omuriliğin ideal pozisyonunda olması oldukça önemlidir. Düz bir şekilde oturduktan sonra kollarınızı iki yandaki boşluğa sarkıtın. Ardından omuzlarınızı fazlaca germeden geriye doğru atın. Daha sonra başınızı arkaya doğru atın. Uygun pozisyona geldikten sonra egzersize başlıyoruz. Egzersiz sadece ağzınızı açıp kapamaktan ibaret. Ağzınızı olabildiğince açın ve yavaşça kapatın. Bu egzersizi 10 defa tekrarlayın.

  • Sandalyede düz bir pozisyonda oturun. İki elinizi alnınıza koyun. Daha sonra hafif bir güç ile başınızı öne doğru ittirin. Aynı esnada ellerinizle de başınızı öne doğru ittirmeyi engelleyin. Bu hareketin ters istikametini de ellerinizi başınızın arkasında birleştirerek yapın. Bu sefer başınızı geriye ittirmek için kuvvet uygulayın ve ellerinizle kuvveti engelleyin. Bu hareketi fazla sert yapmayın
  • Metal bir yemek kaşığını alın. Kaşığı ters tarafından ağzınıza götürün. kaşığı dudaklarınızla tutmaya çalışın. Dişlerinizi kullanmayın. Bu hareketi 30 saniyelik 5 – 10 tekrardan yapın. Oldukça basit olan bu hareketler sayesinde, kısa sürede gıdınızdan kurtulacaksınız.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git