Glikolik Asit Peeling - saglikdas.com

Glikolik Asit Peeling

Glikolik Asit Peeling
15 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.266 kez okundu.

Glikolik Asit Peeling Önemi

Glikolik asit peeling, cildin gençleştirilmesi amacıyla uygulanan bir yöntemdir. En çok yüz bölgesine uygulanması ile birlikte vücutta başka yerlere de uygulamaları vardır. Bu yöntemin kullanılmasının amacı, yüzdeki kırışıklıkları gidermek ve cilt lekelerine kesin çözüm sağlamaktır. Nasıl gerçekleştirildiğine gelince, bu bir çeşit peeling olduğu için, temel noktası diğer tüm peeling çeşitleriyle aynıdır, yani yüzün üst tabakasındaki ölü deriyi soyar. Bu ölü deri soyulduğunda cilt lekelerinde ve kırışıklıklarda azalma görülür. Cilt parlamaya başlar, daha temiz ve daha berrak bir görünüme kavuşur. Fakat her yöntemde olduğu gibi glikolik asit peeling yönteminde de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle bu yöntem kesinlikle bir uzman tarafından uygulanmalıdır. Cilde çok dikkatli bir şekilde uygulanması gerektiğinden bir güzellik merkezinde bu konuda uzman bir kişi tarafından yapılmalıdır.

Glikolik Asit Peeling Yöntemleri

Glikolik asit peeling cilt lekelerine ve kırışıklıklara iyi gelmesine rağmen, cilt sarkmaları için uygun bir çözüme sahip bir yöntem değildir. Yaşlılıktan dolayı ortaya çıkan cilt sarkmaları kolajen eksikliğinden oluşur. Glikolik asit peelinginkolajen üretimine etki eden bir yönü olmadığı için bu amaçla kullanılamaz. Yapılan araştırmalar sonucu glikolik asit peelingin her hangi bir yan etkisi ortaya çıkmamıştır. Bu uygulamanın yapılmasından önce, uygulamayı yaptıracak kişilerin dikkat etmesi gereken bazı şeyler vardır. Bunlardan biri bronzlaştırıcı krem ve cilt serumu gibi cilde uygulanan şeylerin kullanımına son verilmesidir. Uygulamadan önce bir hafta cilde hiçbir şey sürülmemelidir.

Uygulamadan sonra her hangi bir şekilde tahriş ve kızarıklık gibi bir durum ortaya çıkmaması için cilt güneş kremi ile güneşe karşı korunmalıdır. Eğer her hangi bir kızarıklık veya hassasiyet oluşuyorsa, bu uygulamayı yaptıran kişinin iyi bir şekilde dikkat etmemesinden kaynaklanan bir sonuçtur. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise reçeteli ilaç kullanma durumunda glikolik asit peeling işleminin uygulanmasının tavsiye edilmemesidir. Eğer böyle bir ilaç kullanıyorsanız glikolik asit peeling yaptırmayın. Bunlara dikkat edildiği sürece ve bir güzellik merkezinde bir uzman tarafından yaptırıldığı sürece bu işlem, cilt lekeleri ve kırışıklıklara bir çözüm olarak tavsiye edilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git