Gliserinli Yüz Maskesi - saglikdas.com

Gliserinli Yüz Maskesi

Gliserinli Yüz Maskesi
15 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.357 kez okundu.

Gliserinli Yüz Maskesi?

Gliserin ile hazırlanan yüz maskeleri cilt üzerinde güzelliştirici etki sağlarken aynı zamanda cildin ihtiyacı olan nem dengesini de sağlamaktadır. Gliserinli yüz maskesi cildin üzerinde bulunan nemi tamamen hapsetmesini sağlayarak cildin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Bu maske ile cildiniz her geçen gün daha da sağlıklı bir hal alacaktır. Aşağıda verilen tariflerde sizin için hazırladığımız gliserinli yüz maskesi tarifler bulunmaktadır.

Gliserinli Yüz maskesi ve Çeşitleri

Gliserinli yüz maskesi tarifi

  • 1 yemek kaşığı gliserin
  • 3 yemek kaşığı muz

Hazırlanışı ve uygulanması

İlk olarak elinizde bulunmakta olan muzları püre halinde ezin ve daha sonra üzerine gliserini de ilave ederek karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışımı yüz bölgesine iyice yedirerek sürün ve uygulayın. Bu işlemden sonra 30 dakika boyunca bekleyin. 30 dakike geçtikten sonra yüzünüzü iyice yıkayın. Gliserin cildinizin nemlenmesini sağlarken aynı zamanda içerisinde bulunan muz sayesinde cildiniz yenilecek ve daha canlı bir görünüme sahip olacaktır. Hazırlamış olduğunuz bu tarifi haftada 1 defa uygulamanız idealdir.

Yüz bakımı için gliserin içerikli bal maskesi tarifi

  • 1 tatlı kaşığı gliserin
  • 1 tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı ve uygulanması:

Yukarıda belirtilen ve elinizde bulunan malzemeleri ilk olarak eşit şekilde bir kabın içerisine koyun ve iyice karıştırın. Bu karışımı yaparken tahta kaşık kullanmaya özen gösterin. Daha sonra bu maskeyi yüz ve boyun bölgelerinize iyice uygulayın. Bu işlemi yaptıktan sonra 15 dakika bekleyin. 15 dakikadan sonra yüzünüzü iyice yıkayarak durulayın. Hazırlamış olduğunuz bu maske sayesinde cildinizin derinlemesine bakımı sağlanır ve cildiniz temizlenerek diri bir görünüme sahip olur. yüz temizlemeye ihtiyaç olduğunda bu maskeyi hazırlamanız ve kullanmanız yeterlidir.

Yüze bakım sağlayan gliserinli yulaf maskesi

  • 2 yemek kaşığı gliserin
  • 3 yemek kaşığı yulaf

Hazırlanışı ve uygulanması:

Elinizde bulunan malzemelerden yulafı ilk olarak robottan geçirin. Daha sonra içerisine gliserin ekleyin ve yüzünüze sürün. 10 veya 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Bu uygulamayı haftada 1 defa yapmanız yeterli olmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git