Göbek Eriten Besinler - saglikdas.com

Göbek Eriten Besinler

Göbek Eriten Besinler
15 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.269 kez okundu.

Göbek Eriten Besinler Nelerdir?

Sadece göbek bölgesinde biriken yağlar çoğu zaman sinir bozucu bir durumdur. Bazı kişiler yapısı gereği aldığı kilolar belirli bölgelere gider. Diğer bölgeler sorunsuzken karın bölgesine giden kilolardan kurtulmanın en iyi yolu karın egzersizleridir. Egzersiz yaparken tüketeceğiniz bazı besinler göbek erimesine yardımcı olabilir. Bu yazıda göbek eriten besinler hangileridir öğrenebilirsiniz.

Kuruyemişlerin vücudu tok tuttuğu bir gerçek. Fakat yağlı besinler olduğu için çok aşırıya kaçmamak gerektiği unutulmamalıdır. Karnınız acıktığında ve yemek vaktine daha çok varsa badem, fındık, ceviz gibi kuruyemişler tüketerek açlığınızı bastırabilir ve karın bölgesinde yağları eritebilirsiniz. Göbek bölgesini eritmek için %100 tahıllı besinleri tüketebilirsiniz. Makarna, pirinç ve ekmekte bolca bulunur. Yalnız bilmeniz gereken aşırıya kaçmamanız gerektiğidir. Yeterli miktarda yediğinizde bu besinler sizi uzun süre tok tutacaktır.

Göbek Eriten Besinler ve Faydaları

Göbek eriten besinlerden biri de yulaftır. Lifli yiyecekler kişiyi tok tutar, fazla besin alınımını engeller. Kahvaltıda meyveyle yiyeceğiniz yeteri kadar yulafla günü acıkmadan geçirebilirsiniz. Bir diğer açlığı bastıran besinler ise baklagillerdir. Lif açısından zengin olan baklagiller kişiyi tok tutar, açlığını bastırır. Yine çok aşırıya kaçmamak üzere haftada en az 1 kere fasulye, nohut, bezelye gibi besinleri tüketmek sağlık açısından da gereklidir.

Yoğurt sindirim sistemini düzgün çalışmasına yardımcı olan en önemli besinlerden. Diyetlerde mutlaka bulunan yoğurt soframızdan hiç eksik olmamalı. Meyveleri unutmayalım. Özellikle yaban mersini, frambuaz, çilek gibi kırmızı meyveler göbek eriten besinlerden birileridir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git