Göbek Eriten Hareketler - saglikdas.com

Göbek Eriten Hareketler

Göbek Eriten Hareketler
16 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.677 kez okundu.

Göbek Eriten Hareketler?

Yaz gelince bikini giymeyi kabusa çeviren fazlalıklardan kurtulmayı herkes istiyor ancak bir türlü başaramıyor. Kadınların en çok şikâyet ettiği bölge olan göbek, hem kişinin sağlığını tehdit etmekte hem de kişinin özgüveninin azalmasına sebep olmaktadır. Göbek eriten hareketler ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. Öyle ki yağlanmanın en riskli olduğu bölge bel ve göbek çevresi olarak geçmektedir. Bütün spor dalları kilo vermeye yardımcı olurken spor salonuna gidip aletli çalışmaya imkân veya zaman bulunamıyor.  Evde yapabileceğimiz bazı hareketlerle karnımızı sıkılaştırıp istediğimiz sonucu alabiliriz.

İki dakika olduğumuz yerde hafif tempolu koşu ya da hafif tempoda zıplama hareketleri olabilir. Isınmak ertesi gün kas ağrısı oluşmasını engelleyecektir. Gerinme ve ısınma hareketlerinden sonra artık hareketleri yapıp karın göbek eriten egzersizlerine hazırınız.

Göbek Eriten Hareketler ve Yöntemler

  • Sağ ayağınızı dümdüz uzatın ve sol dizinizi kırıp ayağınız yere basar şekilde sırt üstü uzanın. Sol kolunuzu da uzatın ve sağ elinizle dirsek hizanızda tutmaya çalışın. Daha sonra karın kaslarınızı sıkarak yavaşça doğrulun ve başlangıç pozisyonuna dönün. 12 tekrar yaptıktan sonra diğer tarafta aynı hareketi tekrarlayın.Nefes alış verişinize çok önem gösterin. Hareketleri yaparken nefes alın ve gevşerken nefesinizi verin.
  • Sağ tarafınız yere bakacak şekilde sağ elinizi yere koyun ve sol ayağınızı denge kurabilmeniz için sağ ayağın önüne alın. Kalça ve gövde yukarda olacak şekilde dengede durun. Sol kolunuzu başınızın üstüne doğru esnettin ve sonra karnınızın altına doğru yüzünüz tam olarak yere bakan hizaya gelene kadar çevirin ve başlangıç pozisyonuna dönün. Bu şekilde 12 tekrardan sonra sol taraf için aynı hareketi yapın.
  • Ayaklarınız kalça hizasında açılmış şekilde durun ve ellerinizi avuç içleriniz birbirine değecek şekilde başınızın üstünde dirseklerinizi kırarak birleştirin. Aynı zamanda sağ tarafa doğru eğilirken sol kalçanızı kaslarınızdaki gerginliği hissedene kadar dışa doğru itin ve başlangıç pozisyonuna dönün. 12 tekrar yapın ve daha sonra sol tarafa eğilerek yapın.
  • Bacaklarınız esnek ve düz olacak şekilde pilates topuna yere 30 derecelik açı yapacak şekilde dirseklerinizle dayanın. Karın kaslarınızı sıkarak sol dizinizi yere doğru kırın ve sonra başlangıç pozisyonuna dönün.  İşlemin aynısını diğer bacağınıza da uygulayın. Hareketleri 12 kez tekrarlayın.
  • Bacaklarınız düz bir şekilde yere sırt üstü uzanmanız gerekir. Sonra sağ bacağınızı kaldırın ve ellerinizin kalçalarınızın yanında olmasını sağlayın. Daha sonra yavaşça oturur pozisyona gelin. Karın kaslarınızı iyice sıkın. Sonra ellerinizle bacağınızı olabildiğince yukarıdan tutmaya çalışın. Başlangıç pozisyonuna döndükten sonra işlemi 12 tekrar yapın ve bacak değiştirerek tekrar edin.
  • Ayaklarınız kalça hizasında açılmış şekilde ayakta durun, elleriniz kafanızın arkasında birleştirilmiş olsun. Sağ dizinizi sol dirseğinize doğru çektiğiniz anda karın kaslarınızı da aynı anda sıkın ve hemen başlangıç pozisyonuna dönün. Diğer bacağınız için de aynısını yaparak 12 tekrar ile bu hareketi bitirin.
  • Önce ellerinizi yere koyun ve bacaklarınızı topun üstüne koyarak yüz üstü bakacak şekilde durun. Topu döndürerek kalçanızı çevirin unutmayın omuzlar sabit sadece kalça hareket etmeli ve karın kaslarınızı dizlerinizi içe doğru çekerek sıkın. Hareketleri yaptıktan sonra başlangıç pozisyonuna dönün ve bir kere de diğer tarafa doğru dönerek 12 tekrar yapın.
  • Ayaklarınızı kalça hizasında açarak ayakta durun ve pilates topunu sağ tarafınızda olmak üzere tutarak hafif öne doğru eğik durun. Karın kaslarınızı sıkarken aynı anda kollarınız gergin bir biçimde topu sağ aşağı taraftan sol yukarı doğru kaldırın. 12 tekrar yaptıktan sonra hareketi diğer yönde de tekrarlayıp egzersizi bitirin.

Göbek eriten hareketleri yaparken ardından tekrar germe hareketlerini yapmayı unutmayın. Hareketler kişinin kendini ne kadar zorladığıyla alakalıdır daha sık veya daha seyrek yapılabilir. Ne kadar çok yapılırsa sonuç o kadar mükemmel olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git