Göbek Eritme Hareketleri - saglikdas.com

Göbek Eritme Hareketleri

Göbek Eritme Hareketleri
16 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.398 kez okundu.

Göbek Eritme Hareketleri?

Göbek bölgelerinde görülen fazla kısımlardan kurtulmak için uygulanabilecek temel hareketler bulunmaktadır. Göbek eritme hareketleri olarak adlandırılan bu yöntemlerin uygulanmasında süreklilik büyük bir öneme sahiptir. Düzenli olarak yapılacak Göbek eritme hareketleri sayesinde fit bir görüntüye kavuşmak mümkündür. Göbek eritme hareketlerinin tanımlanması maksadı ile oluşturulan çalışmalar aşağıda paylaşıma sunulmuştur.

Göbek Eritme Hareketleri Nasıl Yapılmalıdır?

  • Göbek eritme işlemlerinde bilinen en etkili yöntem mekik çekilmesidir. Çekilen mekik sayesinde karın kasları yüksek seviyelerde çalışmaktadır. Uygulamaya düzenli olarak devam edilmesi halinde zaman içerisinde göbek bölgesinde bulunan yağlar yakılacaktır. Mekik çekme hareketi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, karın kaslarından kuvvet almaktır. Ayak ve kollardan alınacak yardımlarda daha geç sürelerde fayda elde edilecektir.
  • Yere sırt üstü uzanılır. 90 derece seviyesinde bir açı verilerek bacaklar hafif bir şekilde kaldırılır. Hareketin şekli sandalyeye oturulmuş pozisyonu anımsatır. Eller kafanın arkasına konularak harekete başlanır. Bir bacak vücuda doğru çekilirken kafa yerden hafifçe kaldırılır. Diğer ayak ise yere değmeyecek şekilde düz tutulur. Bu hareketin temel prensibi hem karın bölgesini hem de göbek bölgesini etkilemektir. Her iki bacakta sol ve sağ olmak üzere vücuda doğru çekip itilir. Kondisyona dayalı bu hareketin neticesinde bacaklarda bir süre acı hissedilmesi normaldir.
  • Yere tamamen sırt üstü uzanılır. Bacaklar tamamen havaya kaldırılır. Bacaklar temas etmeyecek bir şekilde aşağı yukarı yönlü hareketler ile indirilip kaldırılır. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus, bacakların yere kesinlik ile temas etmemesidir. Yere yapılacak temas ve bu temas ile elde edilecek dinlenme yağ yakılmasına engel olacaktır. Aynı zamanda bacak bölgelerine de yaralı olan bu hareket sayesinde karın bölgesi hareketlenecektir. Zorlanılan anlarda hareketin tek set halinde uygulanması mümkündür.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git