Göbek Eritme Yolları - saglikdas.com

Göbek Eritme Yolları

Göbek Eritme Yolları
16 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.115 kez okundu.

Göbek Eritme Yolları?

Özellik ile bayanlarda estetik bölge sınıflandırılmasında bulunan göbek yağlarının engellenmesi için çeşitli yöntemler uygulanmaktadır. Göbek yağları bulunan bayanın görünüşünün yanında kullanmakta olduğu giysilerinde vücuda oturmaması neticesinde bir rahatsızlık hissi meydana gelecektir. Göbek eritme yolları olarak adlandırılan işlemler genellik ile balıketli olarak adlandırılan kitleler üzerinde uygulanmaktadır. Göbek eritme yolları için uygulanan yöntemler zor olmak ile birlikte, uygulamaların hafif hareketler ve yürüyüş ile desteklenmesi daha faydalı sonuçlar meydana getirecektir.

Göbek Eritme Yolları Nelerdir?

Beslenme Alışkanlıklarını Düzenlemek

Göbek eritmenin en önemli kuralı, yağlı yiyeceklerden uzak durmaktan geçmektedir. Herkes tarafından bilinen un, şeker ve tuz gibi maddelerde uzak durulması gereken besin çeşitlerindendir. Bu ürünlerden ve yağlı yiyeceklerden uzak durmadan göbek yağlarını eritmek mümkün olmamaktadır. Özellikle genç yaştaki insanlar hariç, aşırı yemek tüketen kişilerin yağsız bir göbeğe sahip olması mümkün değildir. Beslenme alışkanlıklarına dikkat etmeyen insanların yaşları ilerledikçe oluşan yağ kütlelerini ortadan kaldırmaları imkansız hale gelmektedir. Göbek yağlarının eritilmesine yönelik olarak uygulanabilecek günlük örnek diyet tablosu şu şekilde olabilir. Sabah kahvaltısında; yeşil çay, maydanoz, iki dilim ekmek ve beyaz peynir, ara öğün zamanında; iki adet ceviz, öğle yemeğinde; az yağlı salata, bir dilim ekmek ve bir tabak döner, ara öğünde; fon bisküvisi olarak adlandırılan üründen yarım paket, akşam yemeğinde; yağsız salata, bir dilim kepek ekmeği ve sebze yemeği bu öğün çeşitlerinin haricinde açlık hissi uyandığında bir adet meyve tüketilmesi de mümkündür.

Egzersiz Yolları İle Göbek Eritme

Göbek eritmede uygulanabilecek en etkili egzersiz mekik çekilmesidir. Gün içerisinde üçer set olacak şekilde 10’ar kere yapılacak mekik hareketi sayesinde karın kasları kasılacak ve düz bir karına kavuşmak mümkün olacaktır.  Bir diğer hareket ise; yere uzanılır, bacaklar hafif kıvrılır, ayaklar yere basacak konuma getirilir, kollar yukarıya kaldırılır mekik benzeri şekilde yerden yavaşça yukarıya öne ve geri hareketlerle karın kasları hareket ettirilir. Uygulanan her iki egzersizde göbek eritme konusunda başarı ile sonuçlanmış yöntemlerdir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git