Göbek Nasıl Eritilir - saglikdas.com

Göbek Nasıl Eritilir

Göbek Nasıl Eritilir
16 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.234 kez okundu.

Göbek Nasıl Eritilir?

Göbek bölgesindeki yağlanma Türk toplumunda hem kadınların hem de erkeklerin bir sorunu haline gelmiş durumdadır. Pek çok sebepten dolayı göbek oluşabilir fakat bunların başında hareketsizlik ve yanlış beslenme alışkanlıkları geliyor. Uzmanlar egzersiz yapılmasını ve bazı yiyeceklerden kesinlikle uzak durulması gerektiğini söylüyorlar.

Göbek nasıl eritilir sorusunun cevabını büyük oranda veren uzak durulması gereken yiyecekler ise şunlar: Tüm şekerli yiyecekler, beyaz ekmek, asitli içecekler, cips, gofret, mısır, patates, pirinç. Liste aslında daha da uzuyor fakat buradaki temel nokta beyaz yani rafine şekerden uzak durmak. Rafine şeker işlenmiş şekerdir ve aslında bir zehirdir. Böyle düşünmek bizi şekerli gıdalardan uzak tutmaya yarayabilir. Kanser hücreleri şekerle beslenir bu yüzden vücuttaki şeker oranı ne kadar düşükse, kanserli hücrenin büyüme ve yayılma oranı da o kadar düşüktür. Şekerden fakir bir beslenme pek çok hastalığı engellediği gibi günümüzün en büyük problemi olan kanserin de yayılmasını azaltır.

Göbek Nasıl Eritilir Yöntemleri Nelerdir?

Uzmanlar diyetten şekerli gıdaların kesinlikle çıkarılması gerektiğini söylüyor. Bunda da haksız değiller. Hem sağlıklı ve ince olmaları hem de uzun süre yaşamaları ile dikkat çeken uzak doğu toplumlarının beslenme alışkanlıklarında şekerin yeri hiç yok. Bir tesadüf olmasa gerek. Çayı kesinlikle şekersiz içen bu insanlar geleneksel beslenme şekli olarak tatlı da tüketmiyorlar. Yani neredeyse hiç şeker almıyorlar ve hem çok ince hem de çok sağlıklı bedenlere sahip oluyorlar.

Gün içinde tükettiğimiz besinlerin içinde doğal bir şekilde şeker zaten var ve bu bizim şeker ihtiyacımızı karşılamaya yetiyor. Fazladan aldığımız her miktar ise vücuda yük yapıyor ve sonra bel ve göbek bölgesinde yağlanmaya yol açıyor. Göbekten kurtulmanın en temel yolu diyetten şekeri çıkarmaktır.

Göbek nasıl eritilir sorusunun bir başka dikkat çeken cevabı ise egzersiz. Günde yarım saatlik bir yürüyüş, sizi hareketsizlikten kurtardığı gibi yağ yakılmasına yardımcı oluyor ve göbek oluşmasını engelliyor. Göbekten kurtulmak için sporu hayatınızın bir parçası haline getirmeniz şart. Beslenmenizden şekeri çıkardığınız zaman ve düzenli olarak spor yapmaya başladığınız zaman göbeğinizin de erimeye başladığını göreceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git