Göğüs Bakımı Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Göğüs Bakımı Nasıl Yapılır

Göğüs Bakımı Nasıl Yapılır
16 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.229 kez okundu.

Göğüs Bakımı Nasıl Yapılır?

Kadın göğsü,  özellikle de günümüzde olgunlaşmaya başladığı ilk günden itibaren dikkatli ve düzenli bir şekilde bakım gerektirmektedir. Bu bakım yalnız estetik güzellik değil, sağlık açısından da son derece gerekli bir durumdur. Öyle ki bugün gelinen nokta da meme kanseri vakaları her kadının korkulu rüyası olarak karşımıza çıkmaktadır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için ve her kadının istediği güzel göğüslere sahip olmak adına göğüs bakımı nasıl yapılır onu incelemeye çalışacağız. Göğüs bakımı sanıldığı durumun aksine o kadar zor bir işlem değildir. Yalnızca yapmamız gereken uygun bir türde cildi besleyici krem ve yağlarla günlük olarak kontrollü bir şekilde el ile  masaj yapmak ve dikkat etmek.

Göğüs Bakımı Nasıl Yapılır ve Bakım Çeşitleri

Meme Anatomisi : Her memenin yapısında loblar bulunur, bu loblar her kadında ortalama olarak 15 ila 20 civarında bulunur.Bu loblardan başka memenin, yağlar ve bağlardan oluşan bir dokusu  vardır.Bu dokular sayesinde memenin şekli ve dış görünüşü ortaya çıkmaktadır yani meme görünüşünü bu yağ ve bağ dokularından almaktadır. Meme yapısında en hızlı uyarılan kısım meme başıdır, özellikle doğum sonrası emzirme döneminde en başta görev yapan bu bölgedir.

Göğüs Masajı: Memelerin dik duruşu ve yumuşak görünümü tamamen anlattığımız yağ miktarı ile alakalı bir durumdur. Bizim yapmamız gereken düzenli bir masaj yardımıyla bu yağ dokularını harekete geçirmektir.  Bu işlem için ellerinizi birbirine sürterek ısınma sağladıktan sonra, elleriniz soğumadan göğüsleriniz üzerinde dairesel hareketlerle masaj uygulayın. Kendi kendinize bir program yapın ve bu programı her gün aynı saatte anlattığımız şekilde uygulayarak masaj yapın. Bu hareketleri duşta da yapabilirsiniz bu sayede kendinizi iyi hissetmiş ve rahatlamış olacaksınız.

Mamografi Çektirin: Bilhassa kırk yaşın üzerindeki her kadının mamografi çektirmesi gerekir. Her sene tekrarlanacak bu işlem ile meme tümörünün erken teşhisi yolunda önemli bir adım atılmış ve tedbir alınmış olunur. Bu zor bir işlem olmadığı gibi aynı zamanda kolay ve hayat kurtarıcı bir yöntemdir.

Doğru Sutyen Seçimi: Kadınlar için sutyen seçimi fazlasıyla önemlidir, özellikle küçük yapıdaki göğüsler için kadınlar açısından bir kurtarıcı olabilir. Seçim yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konu yalnız görüntüsü değil aynı zamanda rahatlığıdır. Toplamak adına çok fazla saran sutyenler tercih edilmemelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git