Göğüs Büyütme Ameliyatı - saglikdas.com

Göğüs Büyütme Ameliyatı

Göğüs Büyütme Ameliyatı
17 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.060 kez okundu.

Göğüs Büyütme Ameliyatı?

Bayanların dış görünüşlerinde en çok önem verdikleri bir bölge olan göğüsler, bazı bayanların daha dolgun ve diri görünmesini istemesiyle, tıbbi olarak büyütülüp dolgunlaştırılabiliyor.

Göğüs büyütme ameliyatı yaptırarak, kısa zamanda daha dolgun ve diri göğüslere sahip olabilir ve dış görünüşünüzü kusursuz bir hale getirebilirsiniz. Göğüs büyütme ameliyatı, cerrahi olarak yapılır ve kesin sonuçlar vererek, göğüslerinizi istediğiniz boyutlara getirir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Nasıl Gerçekleşir?

Göğüs büyütme ameliyatı, kolayca yapılıp kesin sonuçlar alınabilen, cerrahi bir operasyondur. Halk arasında silikon protez olarak bilinir. Kolayca uygulanabilen bu cerrahi operasyonla, göğüsleriniz istediğiniz boyutlara getirilerek, hayalini kurduğunuz güzel ve dolgun göğüslere kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Bu uygulama genel olarak yeterli büyüme sağlanamamış yada içi boşalmış göğüslere silikon protez yerleştirilerek, gerçekleştirilir. Böylece küçük ve görüntüsü kötüleşmiş göğüslere, görüntü ve dolgunluk kazandırılır. Memede bulunan kas dokularının altına silikon protez yerleştirilerek gerçekleştirilen bu ameliyat, gayet kolay ve tehlike arz etmemektedir.

Tedavi Süreci Nasıl İşler

Estetik cerrahi uzmanları, her hastaya hemen ameliyat önermemektedir. Öncelikle hastanın göğüsleri incelenerek, görüntüsü, boyutu, meme içerisinde herhangi bir kitle olup olmadığı, araştırılıp, daha sonra ya tıbbi bir tedavi uygulanır ya da ameliyat için gün verilebilir. Buna, sizi inceleyen ve takip eden doktor, karar vermektedir.

Yeni Göğüs Ölçülerinize Siz Karar Verin

Çeşitli tedavi yöntemleri uygulanarak sonuç alınamayan göğüslere, cerrahi uygulama yapılması şarttır. Bu karar alındıktan sonra, pek çok konuya siz karar verecek ve operasyonu gerçekleştirecek olan doktorunuzla birlikte, yeni göğüslerinizin şekli ve boyutu hakkında fikir alışverişi yapacaksınız. Uygulanacak meme protezi, vücut şeklinizi bozmayacak ve herhangi bir sağlık sorununa sebep olmayacak şekilde belirlenerek,cerrahi olarak ameliyatı gerçekleştirilecektir.

Silikon Protez Çeşitleri Ve Özellikleri

Doktorunuzun önerileri dâhilinde, göğüsleriniz için en uygun gördüğünüz protezi seçebilirsiniz. Protez çeşitleri 2 başlık altında incelenmektedir.

  • Serum fizyolojik içeren silikon protezler
  • Jel içeren silikon protezler

Serum fizyolojik içeren silikon protezler, çerisinde birtakım kimyasallar içerdiği için jel protezlere nazaran, pek tercih edilmemektedir. Jel içeren silikon protezler, eskiden pek tercih edilmesede günümüzde, son teknoloji kullanılarak üretildiğinden, en çok tercih edilen protezdir. İçerisinde bulunan jel, kesinlikle akmamaktadır.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Ve İyileşme Süreci

Ameliyat, yaklaşık olarak 1-5 saat sürmektedir. Ameliyat oldukça kolay ve kusursuz yapılmaktadır. Ameliyat sonrası görülen ağrılar, ağrı kesiciler yardımıyla hafifletilmektedir. Göğse atılan dikiş, iz bırakmadan yapılmakta ve ameliyat sonrası şişlikler 1 hafta içinde inerek, göğüs orijinal görüntüsüne kavuşmaktadır. Tamamen iyileşme süreci ise 2- 5 ay gibi bir sürede olmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git