Göğüs Dikleştirme Ameliyatı - saglikdas.com

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı
17 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.210 kez okundu.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı?

Mastopeksi olarak bilinen göğüs dikleştirme ameliyatı,deri fazlalıklarının alınarak göğsü çevreleyen dokunun sıkılaştırılması ve göğüslerin yeniden şekillendirilip dikleştirilmesi işlemidir. Kadınların göğüsleri zaman içerisinde değişerek genç ve dik görünümünü kaybedebilir. Derinin sıkılığını ve elastikiyetini kaybetmesi, hamilelik, bebek emzirme, kilo değişimleri, yaşlanma, yer çekimi, kalıtım gibi pek çok farklı sebepten kaynaklanabilir. Göğüslerin güzel görünmesini de hiç şüphesiz ki dik olması sağlamaktadır.

Göğüs içerisinde çok fazla yağ vardır. Bu nedenle de kilo aldığımızda büyüyüp kilo verdiğimizde de küçülür. Bu yüzden de çok fazla kilo alıp verenlerin göğüslerinde sarkma gözlemlenir. Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrasında göğüs ucundan aşağıya doğru bir çizgi şeklinde yara izi kalır. Bu iz 1,5 yıl gibi uzunca bir süre sonunda tamamen olmasa da rahatsız etmeyecek şekilde kaybolur. Göğüs dikleştirme ameliyatı ile göğsünü dikleştiren bir kişi, yaklaşık 3 ay süresince sporcu sutyeni takmalıdır. Gece uyurken sutyen takma zorunluluğu yoktur. Ameliyat geçiren kişi, gebe kalmadığı ya da kilo almadığı sürece 10 yıl boyunca dik göğüslere sahip olabilir. Göğüslerde daha sonra tekrar sarkma oluşursa aynı dikiş izinden tekrar ameliyat edilebilir.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyat öncesinde ve sonrasında doktorun verdiği direktifleri uygulamak başarının anahtarıdır. Ameliyatın iyileşmesi safhasında aşırı zorlanma, sürtünme, yükseğe uzanma, kolları çok kullanma ve çok fazla ağır kaldırma gibi sorun çıkaracak durumlarla karşı karşıya kalınmadığı sürece iyileşme daha çabuk ve ağrısız gerçekleşecektir. Estetik ve plastik cerrahi uzmanlarının gerçekleştirdiği ameliyat yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir. Memenin yapısına göre tekniği belirlenen ameliyat, genel anestezi ile gerçekleştirilmektedir. Ameliyattan çıktıktan sonra koltuk altlarında drenler olacaktır. Bu drenler hastaneden ayrılmadan önce çıkarılacaktır.

Ameliyattan sonra 10 gün kadar pansuman yapılması gerekmektedir. Ameliyattan 3 gün sonra da masa başında kolay işler yapılabilmektedir. Ameliyattan 1 hafta sonra banyo yapılabilir, 2 hafta sonra iz kremleri kullanılabilir. 4 hafta sonra da normal hayata dönülebilir. Hamilelik ve bebek emzirmeye herhangi bir şekilde engel teşkil etmeyen göğüs dikleştirme operasyonu sonrasında 3 hafta kadar göğüslerde şişlik olabilir.3. haftadan sonra yavaş yavaş inen şişlik, doktorun verdiği talimatlara uyularak ağrısız atlatılabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git