Göğüs Sarkmaları Nasıl Düzeltilir - saglikdas.com

Göğüs Sarkmaları Nasıl Düzeltilir

Göğüs Sarkmaları Nasıl Düzeltilir
30 Haziran 2014 tarihinde eklendi, 2.833 kez okundu.

Göğüs Sarkmaları Nasıl Düzeltilir ?

Göğüs sarkıklığı, günümüzde bayanların fiziksel olarak yaşadıkları en büyük problemlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Çoğu bayan ‘‘Göğüs sarkmaları nasıl düzeltilir?’’ sorunu sormakta ve bu sorularına kesin bir çözüm alamamaktadır. İlerleyen yaş, doğum ve kalıtsal özellikler göğüs sarkmalarının en temel sebepleri olarak gösterilmektedir. Göğüs sarkmalarını engellemenin birçok yolu vardır. Bu yazımızda ‘‘Göğüs sarkmaları nasıl düzeltilir?’’ sorunuzun, uzmanlar tarafından kesin sonuçlar veren cevaplarını bulacaksınız. İşte göğüs sarkmalarını düzelten en etkili formüller:

Göğüs Sarkmalarını Düzeltme Yöntemleri ;

  • Göğüs sarkmalarının en temel sebeplerinden birisi, yüzüstü yatma alışkanlığından kaynaklanmaktadır. Birçoğumuz, sırtüstü yatmak yerine yüzüstü yatmayı tercih etmekteyiz. Bu yatış şekli, göğüslerimizin sarkmasına sebep olmaktadır. Sırtüstü yatarak bu durumun önüne geçebiliriz.
  • Spor, birçok sağlık sorunun da olduğu gibi göğüs sarkmalarında da en büyük çözümlerden birisidir. Özellikle göğüs kısmında yer alan kaslara yönelik olarak yapılan hareketler, göğüs sarkmalarını engelleyecektir.
  • Sarkık göğüslerle mücadelede beslenme şekli de çok önemlidir. Havuç, patates, vişne, pirinç, elma, hurma ve buğday tüketerek göğüslerimizin dik kalmasını sağlayabiliriz.
  • Duruş bozuklukları da göğüs sarkmalarına yol açmaktadır. Özellikle kambur duruş, göğüs sarkmalarına neden olmaktadır. Bu sebeple, dik durmaya özen göstermeliyiz.

Göğüs Sarkmalarını Önleme Yolları

  • Sık sık yapılan yürüyüşler, göğüs sarkmalarını engelleyecektir. Dik bir şekilde yürümeye özen göstermeliyiz.
  • Doğru sutyen tercihi de göğüs sarkmalarının engellenmesinde çok önemlidir. Genç yaşlarda başlayan yanlış tercihlerle beraber erken yaşlarda göğüs sarkmaları başlamaktadır. Göğüslerin dik görünmesine yarayan silikonlu sutyenler, göğüs sarkmalarını engellemede de oldukça etkilidir.
  • Göğüslere şok uygulaması yapmak, göğüslerimizin dik kalmasına yardımcı olacaktır. Özellikle duş alırken sıcak su açıkken bir anda soğuk su vermek ve sonrasında tekrar tekrar tersini yapmak, göğüslerimizi dik tutacaktır.
  • Göğüslerimizi masaj yoluyla dik tutabiliriz ya da sarkık göğüsleri dikleştirebiliriz. Göğüslerin toparlanmasına yardımcı olan kremlerle yapıacak göğüs masajları, göğüslerimizin dik kalmasında oldukça etkili olacaktır.

Yukarıda bahsettiğimiz göğüslerinizi dikleştirecek tavsiyelerle hiçbir ilaca veya cerrahi müdahaleye gerek kalmadan dik göğüslere sahip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, uzmanların verdiği bu tavsiyelere sıkı sıkıya bağlı kalmak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git