Göğüs Toparlayıcı Hareketler - saglikdas.com

Göğüs Toparlayıcı Hareketler

Göğüs Toparlayıcı Hareketler
18 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.325 kez okundu.

Göğüs Toparlayıcı Hareketler Nelerdir?

Fiziki görünüşüne özen gösteren bayanlar için, göğüslerinin sarkması çok büyük bir sorun olabilir. Çoğu kişi bunu dert etmez ama bakımlı bayanlar için göğüslerinin sarkması ve deforme olması onların korkulu rüyalarıdır.

Göğüslerin sarkmasına çok sık kilo alıp vermek, hatalı spor yapmak ve yanlış sporlar seçmek, düzensiz ve hatalı beslenmek gibi bunun yanında kalıtımsal özellikler de neden olabilir. Göğüs toparlayıcı hareketler yaparak bu istenmeyen durumun önüne geçebilmek mümkündür. Hiç kimse benim başıma gelmez diye düşünmemelidir, kimin başına böyle bir durumun geleceği gerçekten  hiç belli olmaz. Onun için şimdi sıralayacağımız, evimizde kendi kendimize bile yapabileceğimiz bu basit göğüs toparlayıcı hareketleri, yabana atmadan uygulamalısınız.

Göğüs Toparlayıcı Hareketler ve Çeşitleri

  • Göğüsler İçin Şınav Hareketi:

Aslında buna tam olarak şınav çekmek diyemeyiz, daha çok yarım şınavı andıran bu hareket için ilk önce, dizlerimizi yere dayayıp, avuç içlerimiz ile yere dayanıp, dirseklerimiz dışarı bakacak şekilde yukarı ve aşağı inme hareketi yaparız. Aşağı inerken nefes verip, yukarı çıkarken nefes almak çok önemlidir. Bu hareketin ilk başlarda 12 defa tekrarlanması gerekir, denediğinizde siz de ne kadar kolay ve uygulanmasının herkes için çok basit olduğunu göreceksiniz.

  • Göğüsler İçin Daire Çizme Hareketi:

İlk önce sırtınız düz olarak yere gelecek şekilde uzanın, evde dambıl tabir edilen ağırlık aleti varsa onunla, eğer yoksa iki adet 1 er litrelik su şişesi de işinizi görecektir. Bu hareket için kollarınızı havaya kaldırın ve dirsekleri kırmadan havda tutun, yere indirirken olduğunca büyük daireler çizerek aşağıya doğru indirin ve iki yanınıza koyun. Bu Hareketi de 12 defa tekrarlamanız yeterli olacaktır.

  • Göğüsler İçin Tam Şınav Hareketi:

Yine şınav pozisyonu alıp ellerimizi yere yapıştıralım. Ağırlığımızı bu sefer tam olarak kollara veriyoruz ve dirseklerden kırarak yere değmeden inip kalkıyoruz. Nefes almaya yine dikkat ederek bu hareketi 12 defa tekrar edin. Bu hareket başta zor gelse bile sakın bırakmayın çünkü bu sayede hem göğüs kasları hem de kollarınız kısa sürede forma girecektir. Bütün bu hareketlerin sayısını belli bir süre sonra artırabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git