Göğüste Sivilce - saglikdas.com

Göğüste Sivilce

Göğüste Sivilce
18 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.490 kez okundu.

Göğüste Sivilce Sorunu?

Sivilce her yerde ve her yaşta çıkabilen sorunlardan bir tanesidir. Ancak göğüste sivilce, yüzde çıktığı kadar kötü bir görünüme sahip değildir ve kolayca görünmezler. Bu sivilceler her bayanda çıkmaz. Özellikle yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerde, sık sık karşılaşılır.

Dekolte giyinmeyi seven bayanların göğüslerinde çıkan sivilceler, öz güven eksikliğine neden olmaktadır. Göğüs bölgesinde ya da vücudun çeşitli yerlerinde çıkan sivilceleri yok etmek, sanıldığı kadar zor değildir. Dikkat etmeniz gereken bazı kurallara uyduğunuz takdirde göğüste sivilceden, acı çekmeden ve kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Göğüste Sivilce Neden Çıkar Ve Nasıl Tedavi Edilir?

  • Göğsünüzde sivilce çıktığı zaman, ilk işiniz temizleyici kullanmak olmalıdır. Ancak kullandığınız ürünün içerisinde benzoil ve salisilik gibi ürünlerin yer aldığınaözen gösterin. Kullanacağınız bu temizleyiciler, ölü derilerden arınır ve cildinizin nefes almasına yardım eder. İlk olarak içerisinde salisilik olan ürünleri kullanın. 1 ay kullandığınız halde sonuç alamadıysanız, benzoil içeren ürünlerden yararlanabilirsiniz. Ancak kullanacağınız bu ürünler, cildinizi kurutacağından nemlendirici kullanmalısınız. Bu sayede hem sivilcelerinizden kurtulmuş, hem de cildinize zarar vermemiş olursunuz.
  • Göğüslerinizde de diğer bölgelerinizde olduğu gibi, ölü deriler vardır. Daha canlı bir cilde kavuşmak için, bu ölü derilerden kurtulmalısınız. Bunun için de göğüslerinizi kabak lifi ile ovmalısınız. Ancak bu uygulamayı yaparken veya banyoda çeşitli ürünleri kullanırken, cildinizin tahriş olmasına engel olmalısınız.
  • Yüzünüze uyguladığınız maskelerin, vücut için olanlarını alarak cildinize yardım edebilirsiniz. Bitkisel olanları tercih etmenizi öneririz. Çünkü kimyasallar cildinize daha çok zarar verecektir. Bu maskeleri haftada 1 defa olmak üzere cildinize uygulayabilirsiniz.
  • Belirli zamanlarda göğüslerinize masaj yapın. Masaj uygulamasının ardından göğüslerinize yağsız nemlendirici sürün ve salisilik ya da benzoil içeren solüsyonlar ile destekleyin.
  • Göğüslerinizi sıkacak dar ya da sert kumaş yapısına sahip olan kıyafetleri tercih etmeyin. Daha çok pamuklu kıyafetleri kullanın. Bu sayede olası sivilce çıkmasının önüne geçmiş olursunuz.
  • Egzersiz yaptıktan sonra duş almayı ihmal etmeyin.
  • Gece sonunda mutlaka kıyafetinizi değiştirin. Bir önceki gün giydiğiniz kıyafetleri asla kullanmayın.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git