Göz Alt Işık Dolgusu - saglikdas.com

Göz Alt Işık Dolgusu

Göz Alt Işık Dolgusu
21 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.587 kez okundu.

Göz Alt Işık Dolgusu Önemi

Gözler birçok şeyi yansıtır dersek yanlış bir şey söylemiş olmayız. Kişinin ruhsal durumu bakışlarından anlaşılabileceği gibi, fiziksel durumu da gözlerinden bir şekilde anlaşılabilir. Örneğin göz altı torbacıklarına, çizgilerine ya da morluklarına sahip olan bir kişi, sadece gözleri ile: genetik yapısı hakkında, stres durumu hakkında, vücudunun su dengesi hakkında ve uyku düzeni hakkında bizlere bilgiler verir. Göz altının mor ve şişkin olması kişiyi yorgun, bitkin ve olduğundan daha yaşlı gösterir. Estetik açıdan bir sıkıntı olan göz altı sorunları çeşitli yöntemlerle tedavi edilebilmektedir. Göz altı ışık dolgusu da bu yöntemlerden biridir. Oldukça etkin olan bu yöntem sayesinde göz altı problemlerinizden kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Göz Alt Işık Dolgusu İşlemi ve Yararları

Hyaluronik asitler sayesinde sizleri göz altı sorunlarınızdan kurtaran göz altı ışık dolgusu işlemi, klinik ortamlarda uygulanan güvenli bir operasyondur. Temel ilaç bir çeşit jeldir. Bu jel deri altından enjekte edilmektedir. Bu yüzden az da olsa bir miktar acı hissetmek mümkündür. Acıyı minimum seviyeye indirmek için yine bir jel yardımı ile deri üzerinden lokal anestezi yapılmaktadır. Önemli ayrıntılardan biri de dolgunun kemiğe yapılmasıdır. Göz altına dolgu işlemi uygulanmaz. Dolgu malzemesi ile içeriğinde birçok vitamin, mineral ve amino asidin bulunduğu başka bir sıvı daha enjekte edilir. Bu şekilde çok çabuk onarım ve deriyi besleme amaçlanır.

Göz altı dolgusu sayesinde göz altı problemleriniz birkaç seansta yok olur. Bu işlemi yaptırmadan önce söz konusu klinik hakkında araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bilinen klinikleri tercih etmek ve tercih işleminden önce eski hastaların görüşlerini almak sizin yararınıza olacaktır. Göz çöküklüğü başta olmak üzere birçok göz altı sorununu tedavi eden bu yöntem uzun bir süre etkinliğini korumaktadır. Eğer fazla mimik kullanmıyorsanız bu süre 2- 3 yıl kadar uzayabilir. Fazla mimik kullanma eğiliminiz varsa, süre 6 aya kadar kısalabilir. Bu süreç sonunda tekrar dolgu tedavisini yapma ihtiyacı doğar. Bu işlemin yapıldığı kliniklerin fiyat tarifeleri, kliniğin popülerliğine, kullanılan malzemelere ve bulunduğu şehre göre değişim gösterebilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git