Göz Altı Kırışıklıkları İçin Krem - saglikdas.com

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Krem

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Krem
18 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.462 kez okundu.

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Krem Önemi

Bütün bayanların hatta kendine özen gösteren bakımlı beylerin kullandıkları gözaltı kırışıklıkları için krem seçenekleri oldukça fazladır. Yaş, rüzgâr ve güneşin verdiği etkiler nedeniyle kırışan gözaltlarına, daha genç görünmek için gözaltı kırışıklıkları için krem kullanarak gerekli önlem alınabilir, yaşlanmanın etkileri geciktirilebilir. Göz çevresi vücudumuza oranla daha hassas ve kırışıklıklara daha meyilli bir bölgedir. Erken yaşlarda bile ince çizgiler belirebilir. Ne kadar erken önlem alınıp cilt bakımına başlanırsa o kadar iyi sonuçlar alınır. Evde kendinizin bile kolayca hazırlayabileceğiniz, doğal ve bitkisel krem tarifleri vardır.

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Krem ve Yapılış Tarifi

Malzemeler:

  • 4 çay kaşığı avokado yağı
  • 2 tatlı kaşığı E vitamini yağı
  • 6 çay kaşığı kayısı çekirdeği yağı
  • 2 tatlı kaşığı balmumu
  • 3 çorba kaşığı gül suyu
  • Yarım tatlı kaşığı boraks
  • 12 damla havuç tohumu yağı

Yapılışı: E vitamini yağını, avokado yağını ve kayısı çekirdeği yağını bir tencereye koyun. Kısık ateşte ısıtın. Balmumunu ekleyerek eriyene kadar karıştırın. Başka bir tencereye gül suyu ve boraksı koyup kısık ateşte boraks eriyene kadar ısıtın. Bir plastik leğene buz doldurun ve yağların olduğu tencereyi bu leğene koyun. Ardından da gül suyu ve boraks olan tencereyi bu tencereye boşaltın ve koyulaşana kadar karıştırın. Krem haline gelen karışımın soğumasını bekleyip üzerine havuç tohumu yağını da ilave edin. Hazırladığınız karışımı bir kavanoza koyup buzdolabında bekletirseniz 2 ay kullanabilirsiniz. Kendi hazırladığınız bu kremi gözaltlarınıza sabah akşam olmak üzere günde 2 defa uygulayabilirsiniz.

Gözaltı kırışıklıkları için en önemli madde kayısı çekirdeği yağıdır. Fakat bu madde kayısı yağı ile karıştırılmamalıdır. Zira krem hazırlarken kayısı çekirdeği yağı yerine kayısı yağı kullanılması kremin etkisini engelleyecektir.

Kozmetik ve ilaç firmalarına yüzlerce liralar ödeyerek içinde ne olduğunu bilmediğiniz kremler almak yerine, daha doğal ve bitkisel kremler hazırlayarak kendi kendinize fayda sağlayabilirsiniz. Hem daha az maliyetle hem de daha sağlıklı ürünlerle gözaltı kırışıklıklarınızdan kurtulup daha genç ve bakımlı görünebilirsiniz. Bu arada yanlış uygulanan bakımların da gözaltı kırışıklıklarına neden olacağı unutulmamalıdır. Bu nedenle gözaltı için krem alırken de kendi kreminizi yaparken de oldukça dikkatli davranmalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git