Göz Altı Morluğu - saglikdas.com

Göz Altı Morluğu

Göz Altı Morluğu
18 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.332 kez okundu.

Göz Altı Morluğu Nasıl Oluşur?

Son dönemlerde sıklıkla karşılaşılan problemler arasında yer alan göz altı morluğu genç yaş aralığında bile gözlemlenmektedir. Yorgun, sinirli ruh hali ve halsizlikle beraberinde oluşum gösteren göz altı morluğu bazı dönemlerde artış göstermektedir. Genetik yapıdan dolayı da kaynaklanan göz altı morluğu birkaç basit yöntem aracılığı ile çözüme kavuşturulmaktadır.

Uygu problemi, güneşin zararlı ışınları ve alerji sebepleri ile oluşum gösteren gözaltı morluğu fazla alkol tüketimi yapan kullanıcılarda da gözlenmektedir. Kılcal damarların rengini kaybetmesi ile de beraber oluşum sergileyen gözaltı morluğu yaşın ilerlemesi ile beraber artış göstermektedir.

Göz Altı Morluğu Problemleri

Göz altı morluğunun oluşum sebeplerinden biri de kılcal damar sızıntısıdır. Göz altında bulunan çukurlarda oluşum gösteren sızıntılardan dolayı kan dolaşımı oksijenle karşı karşıya kalmaktadır. Bu sebeplerden dolayı göz çevresinde siyaha yakın halkalar şeklinde morluklar meydana gelmektedir. Alerji ve saman nezlesi ile beraber de oluşum gösteren göz altı morluğu bulanık görme ve zihin dalgınlığı gibi problemleri de beraberinde getirmektedir.

Göz altı morluk problemini çözüme kavuşturma için önerilen su miktarını her gün tüketmelisiniz. Her gün 8 saat uyuyarak uyku düzeninizi düzene almalısınız. C vitamini takviyesi aracılığı ile kısa zaman zarfında gözaltı morluklarından kurtulabilirsiniz. Kendi yöntemleriniz aracılığı ile hazırlayacağınız bakım maskeler i gözaltı morluğu için biçilmiş kaftan olacaktır. Fazla tuz tüketiminden uzak durarak gözaltı morluk oluşumunuzun önüne geçebilirsiniz. Her sabah soğuk su aracılığı yüzünüzü yıkayarak çözüm olanaklarını destekleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git