Göz Altı Morlukları - saglikdas.com

Göz Altı Morlukları

Göz Altı Morlukları
19 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.034 kez okundu.

Göz Altı Morlukları Tedavisi

Göz altı morlukları beslenme düzeninin değişmesi, fast food kullanımının artması ve kirli hava nedeni ile ortaya çıkan cilt problemidir. Yeterli uyku uyuyamama problemi de göz altı morluklarına neden olur. Göz altı morluklarının tedavisi için bitkisel ürünler mevcuttur. Ayrıca çeşitli kozmetik ürünleri de bu sorun ile savaşmanızı sağlar.

Göz altı morlukları cilt renginin değişmesi ile oluşur ve hiç de estetik olmayan bir görüntü ortaya çıkarır. Göz altındaki rengi değişmiş olan tabaka kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olur. Göz altı morlukları kadın erkek herkeste meydana gelebilir. Bayanlar bunun için kapatıcı kullanır ve makyaj hileleri ile göz altı morluklarını gizleyebilir. Makyaj ürünleri ile sağlanan kapatma özelliği geçicidir. Bu yüzden daha kalıcı metotlara ihtiyaç vardır. Kapatıcı ürünler uzun süre kullanıldıklarında cilde büyük ve geri dönülemez hasarlar vermektedir. İsterseniz göz altı morluklarından bitkisel ürünler aracılığı ile kurtulabilirsiniz. Göz altı morlukları için bitkisel bakım seçenekleri aşağıda yer almaktadır.

Göz Altı Morlukları ve Göz Dinledirme Yöntemleri

Papatya Çayı İle Gözleri Dinlendirmek

Göz altındaki morlukların görünümünü azaltmak için papatya çayı kullanabilirsiniz. Papatya çayını demledikten sonra ılık hale gelmesini bekleyin ve ardından gözlerinizin üzerine ve alt kısmına yerleştirin. Yarım saat boyunca bu şekilde gözlerinizi dinlendirin. Yarım saatin sonunda gözlerinizdeki rahatlamayı hissedeceksiniz ve göz altı morluklarının da görünümünü azaltmış olacaksınız.

Patates Kullanımı

Çiğ patates ile gözlerinizi dinlendirebilirsiniz. Patatesi dilimleyip gözlerinize yerleştirebilirsiniz ve tülbent yardımı ile sabit durmasını sağlayarak uyuyabilirsiniz. Başka bir yöntem de haşlanmış patates kullanmaktır. Haşlanmış patatesi püre haline getirdikten sonra üzerine birkaç damla ceviz yapı koyup soğumasını bekleyebilirsiniz. Daha sonra bu karışımı morluk olan bölgeye uygulayarak 40 dakika beklemeniz yeterlidir.

Kozmetik Ürünler

Kozmetik ürünler evde kür hazırlamaya zamanı olmayanlar için idealdir. Kremler ve benzeri kozmetik ürünleri göz çevrenizdeki kan akışını düzenleyerek morluklardan kurtulmanıza yardımcı olur.

Uyku Düzeni

İyi bir uyku düzeni ile bitkisel ürünleri kullanırsanız daha hızlı şekilde göz altı morluklarından kurtulursunuz. Uyku ile birlikte beslenme düzeninize de dikkat etmelisiniz ve yeterli seviyede vitamin almanız da gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git