Göz Altı Şişlikleri Nasıl Geçer - saglikdas.com

Göz Altı Şişlikleri Nasıl Geçer

Göz Altı Şişlikleri Nasıl Geçer
12 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.423 kez okundu.

Göz Altı Şişlikleri Nasıl Geçer?

Göz altı şişlikleri kadınların hiç de hoşnut olmadığı durumlardan bir tanesidir. Göz altı şişliklerinin pek çok nedeni olabilir. Bunlar arasında genetik faktörler de vardır. Eğer göz altı şişlikleriniz genetik faktörlerden dolayı oluşmamışsa, bu bir yaşlanmanın belirtisi olabilir.  Bunun yanında göz altı şişliklerini tetikleyen faktörler arasında uykusuz kalmak, uzun süre televizyon karşısında oturmak ve bilgisayarda çok fazla vakit geçirmek vardır.

Göz altı şişlikleri nasıl geçer? Sorusuna en etkili yöntemlerden birisi, herkesin bildiği gibi yeşil çaydır. Yeşil poşet çayı gözünüze uygulamak için poşet çayı demleyin ve çayını için geriye kalan kısmını ise gözlerinizin üstüne koyun ve bir süre bekletin. Aradan 10 dakika geçtikten sonra poşetleri gözlerinizden çıkarın ve gözlerinizi ovuşturmadan yıkayın. Hemen ardından göz kreminizi sürün. Eski gözlerinizle, şimdiki gözleriniz arasında fark oluştuğunu rahatlıkla görebilirsiniz.

Göz altı şişlikleri nasıl geçer? Sorusuna yine evde uygulayabileceğiniz tedavi yöntemlerden biri olan buz kalıpları yanıt verecektir. Göz altı şişliklerinizi geçirmek için her doğal çay tükettiğinizde, buz kalıplarının içine koyun. Daha sonra buz kalıbını dolabınıza koyun ve he sabah gözlerinize kompres yaprak uygulayın.Eğer çok soğuk olursa,Buzları gazlı beze sararak da uygulayabilirsiniz.

Yine sizin de bildiğiniz gibi göz şişlilerine en iyi gelen yöntemlerden birisi ise salatalıktır. Salatalıkları dilimleyin ve gün içerisinde 3 4 defa gözlerinize uygulayın. Her uygulamanızda 4 yada 5 dakika kadar bekletin. Salatalık ve salatalık suyunun gözler ve çevresi için çok iyi geldiği, uzman doktorlar tarafından kanıtlanmıştır.

Başka bir yöntem ise patateslerdir. Patatesleri isteğe göre çiğ yada haşlanmış şekilde göz kapaklarınızın üstüne yerleştirin. Her iki yöntem de göz şişliklerine karşı etkili bir çözüm sunar. Çiğ patatesleri ince dilimler halinde doğrayın. Her iki gözünüze de koyun ve 15 er dakika bekletin. Patatesleri çıkardıktan sonra gözlerinizi ılık su ile durulayın.

Her an yapabileceğiniz bir diğer yöntem ise, içtiğiniz siyah çaylar ile gerçekleşmektedir. siyah çayı bir tabağa alın ve pamuk yardımıyla gözlerinize tampon yapın. Gözlerinizde 10 dakika beklettikten sonra, ılık su ile gözlerinizi temizleyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git