Göz Altı Torbaları İçin Maskeler - saglikdas.com

Göz Altı Torbaları İçin Maskeler

Göz Altı Torbaları İçin Maskeler
19 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.087 kez okundu.

Göz Altı Torbaları İçin Maskeler?

Göz altı torbaları, kadın erkek fark etmeksizin hemen hemen herkesin ortak problemidir. Göz altı torbaları kişinin bitkin ve yorgun bir görüntü sergilemesine sebep olur. Ayrıca göz altı torbaları yaşı daha fazla göstereceğinden kadınların korkulu rüyasıdır. Bu nedenle çare olarak göz altı torbaları için maskeler uygulanabilir. İşte evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz göz altı torbaları için maskeler:

Göz Altı Torbaları İçin Maskeler ve Çeşitleri

  • 1 adet ufak boy salatalığı rendeleyin. Rendelenmiş salatalıktan 2 çay kaşığı kadarını alın ve 1 çay kaşığı süt tozu ile karıştırın. Elde edilen karışımı göz altlarınıza sürün. Bu şekilde 10 dakika bekleyin ve ardından suyla yıkayın. Dilerseniz bu maskeyi göz çevrenize de sürebilirsiniz.
  • 1 bardak suyun içine 1 çay kaşığı çay ve 1 çay kaşığı nane ekleyin ve kaşıkla karıştırın. Ardından karışımı süzün ve posasını ayırın. Ayırdığınız posayı bir bez içine koyun. Bezin içine koyduğunuz posa ile göz altlarınıza tampon hareketler uygulayın.
  • 1 su bardağı kadar kaynamış suyun içine 1 çay bardağı ıhlamur ilave edin ve demlenmesini bekleyin. Demlendikten sonra karışımı süzün. Elde edilen suyu pamuk yardımıyla göz altlarınıza uygulayın. Bu işlemi haftada iki kez uygulayın. Bu uygulama göz alt torbalarınızın inmesine ve daha genç görünmenize yardımcı olacaktır.
  • 2 çorba kaşığı kadar suyun içerisine 2 çorba kaşığı gül kurusu ekleyin. Bir süre bekledikten sonra karışımı pamuk yardımı ile göz altı torbalarınıza sürün. Diğer maskelerden sonra da göz altlarına gül suyu sürülebilir.
  • 1 adet patatesi rendeleyerek suyunu çıkartın. Patates suyu ile 1 tatlı kaşığı badem yağını ve 1 tatlı kaşığı kahveyi karıştırın. Ardından bu karışımı bir bezin arasına koyun. Daha sonra önceden demlediğiniz ılık çayın içerisine karışımı koyduğunuz bezi batırın. Çaya batırdığınız bezi göz torbalarınıza sürün. Göz altı bölgelerinizde yavaş hareketlerle bu bezi gezdirin. Haftada iki kez bu uygulamayı tekrarlarsanız göz altı torbalarınızdan kurtulmanız mümkündür. Bu uygulama göz altı torbalarına oldukça iyi gelen bir tedavi şeklidir. Daha ilk kullanımdan itibaren etkisini görmek mümkündür.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git