Göz Altı Torbalarına Çözüm - saglikdas.com

Göz Altı Torbalarına Çözüm

Göz Altı Torbalarına Çözüm
19 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.103 kez okundu.

Göz Altı Torbalarına Çözüm?

Günümüzde bay veya bayan ayırt etmeksizin hemen hemen herkesin ortak problemi göz altı torbalarının oluşmasıdır. Bu göz altı torbaları kişinin halsiz ve yorgun gözükmesine neden olur. Bu sebeple göz çevresinin bakımı büyük önem arz eder. Gerektiğinden fazla TV izlemek, saatlerce bilgisayar başından kalkmamak, yeterince uyumamak ve fazla stres göz altlarında torba oluşumuna sebebiyet verir.

Makyaj, göz altı torbalarına çözüm değildir. Makyaj ile bu torbaları gizlemeye çalışmak iyi bir çözüm olmayacağı gibi kötü bir görünüm de sergileyebilir. Bu sebeple kalıcı çözümler üretmek en doğrusudur. Bunun için doğal yöntemlere başvurulmalıdır. Göz altı torbalarına çözüm olarak kolayca uygulanabilecek doğal yöntemler şunlardır:

Göz Altı Torbalarına Çözüm ve Doğal Yöntemler

  • Öncelikle 2 adet çileği ince dilimler halinde kesin. Kestiğiniz dilimleri göz altlarınıza yapıştırarak yaklaşık 10 dakika kadar bekletin. Daha sonra yıkayarak temizleyin. Bu sayede göz altı torbalarını en aza indirgemiş olacaksınız.
  • 2 adet poşet çayı demleyin ve ardından poşet çaylarını buzdolabının buzluğunda soğumaya bırakın. Bu işlemden sonra göz altı torbalarınıza zeytinyağı sürün. Sürdükten sonra buzluktan poşet çayları çıkarın ve göz altlarınızda 10 dakika kadar bekletin. Böylece göz altlarınız serinleyecek ve torbalarınızın azaldığını göreceksiniz.
  • 1 adet patatesi soyup rendeleyin. Ardından çıkacak olan su ile 1 tatlı kaşığı kahve ve 1 tatlı kaşığı badem yağını karıştırın. Elde edilen karışımı gazlı beze veya tülbende sürün. Göz altlarınızda 5 dakika kadar bekletin.
  • 1 su bardağı kadar suyu kaynatın. Kaynattığınız suya 2 yemek kaşığı fındık yaprağı ekleyerek 10 dakika kadar bekletin. Karışımı süzdükten sonra buzdolabında soğumaya bırakın. 1 saat sonra karışımı dolaptan alın ve pamuğu karışıma banarak göz kapaklarınızın üzerine koyun. Bu şekilde 10 dakika bekletin. Ardından gözlerinizi yıkayın ve nemlendirici kreminizi masaj yaparak uygulayın.
  • 1 adet salatalığı rendeleyin ve bu rendeden 2 çay kaşığı kadar alın. Aldığınız rendelenmiş salatalığın içerisine 1 çay kaşığı süt tozu ekleyin. Ardından göz çevrenize ve göz kapaklarınıza bu karışımı ovalamadan sürerek 10 dakika bekletin. 10 dakika sonra ılık su yardımı ile nazikçe gözlerinizi temizleyebilirsiniz.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git