Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır
19 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.058 kez okundu.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Bayanlar olarak göz çevresi bakımı nasıl yapılır her zaman merak ettiğimiz ve titizlik gösterdiğimiz bir durumdur. Cildimizin en narin bölgesi olan göz çevresi kısa sürede deforme olmaktadır. Bunun önüne geçmek için göz çevresi bakımı nasıl yapılır ile ilgili detaylar aşağıda bulunmaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz çevresi bakımı iki şekilde yapılmaktadır. Birincisi doğal bakım yöntemleridir. Doğal bakım yöntemlerinde, sağlıklı beslenmek ve düzenli bir uyku düzeninin olması en başta gelir. İkincisi ise nemlendiricilerdir. Nemlendiricilerin doğru seçilmesi gerekmektedir. Cildinizi tahriş etmeyecek malzemeler kullanmalısınız. Diğer bir yöntem ise göz çevresinin temizlenirken narin ve nazik şekilde temizlenmesi ve uygun temizleme ürünlerinin kullanılmasıdır.

Göz Çevresine Yararlı Vitaminler

A vitamini cilde ve göz çevresine iyi gelen vitaminlerin başında gelir. Bu yüzden A vitamini içeren besinlerden düzenli şekilde beslenmeyi unutmamalısınız. A vitamini et ürünlerinde balıkta ve yumurtada bolca bulunur. Bunlar dışında A vitamini içeren besinler ise ıspanak, roka, dereotu, kereviz, kayısı, balkabağı, havuç ve maydanozdur.

Gözlerin Dinlenmesi İçin Gerekli Zaman

Günde en az 8 saat uyumanız gerekmektedir. Ayrıca öğle yemeğinden sonra sadece 10 dakika gözlerinizi kapatırsanız gözleriniz dinlenmiş olur.

Göz Makyajı Temizliği

Göz makyajınızı silerken göz çevresine yayılan far ve rimel kalıntılarının iyice temizlenmesi gerekir. Yoksa göz çevresine oldukça zarar verirler. Temizleme işlemini iyi bir ürün ile narince yapmanız gerekmektedir.

Sabahları Göz Şişkinliğinin Nedenleri

Gözler önceki gün nedeni ile gözlerinizde olan yorgunluktan, fazla alkol ve kafein tüketiminden sabahları şişer. Aynı zamanda gerektiğinden fazla ya da az uyuduğunuzda da gözleriniz şişmektedir. Şişen gözleri indirmek için bazı kürler kullanabilirsiniz. Bu kürlerden en etkili olanı şudur;

  • Ihlamur
  • Bir fincan su

Bir fincan kaynamış suyun içine biraz ıhlamur ekleyip on dakika bekleyin. On dakika sonunda bir pamuğu ıhlamur kürüne batırın ve gözlerinizi silin. Tekrar on dakika bekleyin ve soğuk su ile yüzünüzü yıkayın. Bu kürü uygulamak için zamanınız yok ise hemen bir patates dilimleyin ve gözlerinizin üzerine koyun. On dakika bekleyin ve patates göz şişkinliğinizi alsın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git