Göz Çevresi Egzersizleri - saglikdas.com

Göz Çevresi Egzersizleri

Göz Çevresi Egzersizleri
19 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.822 kez okundu.

Göz Çevresi Egzersizleri ve Uygulaması

Göz çevresi en çabuk şekil bozukluğuna uğrayan yerdir.  Bu yüzden çeşitli yöntemler göz çevresinin kendini toparlaması için geliştirilmiştir. Göz çevresi egzersizleri ile göz çevresindeki şişlikler, kırışıklıklar, gözaltı morlukları ve çökük göz kapağı sorunlarından kurtulabilirsiniz.

Göz Çevresi Egzersizleri Uygulama Çeşitleri

Göz Çevresi Egzersizleri Uygulama 1

Başparmağınızı ve orta parmağınızı kullanarak V şekline getiriniz. Başparmağınızı gözünüzün dış kısmına yerleştiriniz ve orta parmağınızı iç kısmına yerleştiriniz. Elleriniz bu şekildeyken gözlerinizi kapatıp açınız. Kapatıp açma işini 10 defa hızlı bir şekilde tekrarlayınız. Daha sonra bir süre ara verip 10 kez daha tekrarlayınız.

Göz Çevresi Egzersizleri Uygulama 2

Başparmaklarınız hariç diğer parmaklarınızı kaşınızın üzerine koyunuz. Parmaklarınız yardımı ile kaşlarınızı yukarı doğru kaldırınız. Gözlerinizi kapatınız ve göz kapaklarınızı aşağıya doğru çekiniz. Göz kapaklarınızı aşağıya doğru çekerken kaşlarınızı yukarıya doğru çekiniz. Bu işlemi 10 defa tekrarlayınız ve ardından 10 kez daha tekrarlamayı unutmayınız.

Göz Çevresi Egzersizleri Uygulama 3

Orta parmağınız ve işaret parmağınız ile V harfi yapınız ve şekli yana doğru eğiniz. İşaret parmağınızı göz kapağına yerleştiriniz ve orta parmağınızı burnunuzu dış yüzeyine gelecek şekilde konumlandırınız. İşaret parmağınız ile göz kapağınızı yukarıya doğru itmeniz gerekir. Parmak uçlarınız ile göz çevrenizdeki kasları hareket ettirmek için itiniz ve geriniz. Bu şekilde 2 saniye kadar bekleyiniz ve bırakınız. Daha sonra parmaklarınızı göz kapağının orta kısmına doğru birleştiriniz. Buradaki parmak uçlarını hafif şekilde aralayınız ve göz kaslarınızı gerdiriniz. Bu şekilde de 2 saniye bekleyip bırakınız.

Göz Çevresi Egzersizleri Uygulama 4

İşaret parmağınıza yarım ay olacak şekilde şekil veriniz ve kaşınızın altına doğru yerleştiriniz. Buradaki kemiğin üzerine parmaklarınız ile baskı yapınız. Bu hareketi yaparken 2 saniye baskı uygulayarak çekiniz ve 10 defa aynı şekilde tekrarlayınız.

Göz Çevresi Egzersizleri Uygulama 5

Orta parmağınızı ve işaret parmağınızı paralel şekilde yanlamasına şakaklarınıza yerleştiriniz. Saç diplerine doğru çekiniz ve 5 saniye kadar bastırınız. Daha sonra bırakıp aynı işlemi 5 kere daha tekrar ediniz. Dikkat etmeniz gereken husus hareket esnasında alnınızı kırıştırmamaktır.

Göz Çevresi Egzersizleri Uygulama 6

Ellerinizin temiz olduğundan emin olduktan sonra avuçlarınızı birbirine sürtüp ısıtınız. Avucun altında kalan bölgeyi göz çukurlarına yerleştiriniz ve avuç içi ile göz kaslarınızı itiniz. Bu hareket 10 kez tekrarlamanızda yarar vardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git