Göz Çevresi Kırışıklıkları - saglikdas.com

Göz Çevresi Kırışıklıkları

Göz Çevresi Kırışıklıkları
19 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.141 kez okundu.

Göz Çevresi Kırışıklıkları?

Kırışıklıklar yalnızca kadınların değil tüm insanların temel problemlerinin arasındadır. Kırışıklıkların temel sebebi yaşlılık olarak düşünülse de diğer önemli bir etken göz çevresinde fazla mimik hareketi yapmaktır. Kuru cildi nemlendirmemek de diğer bir sebeptir.

Göz çevrenizi güneşin zararlı ışınlarından korumuyorsanız, göz çevresi mimiklerini fazlaca kullanıyorsanız göz çevresi kırışıklıkları olası bir sonuçtur. Yine aynı şekilde cildiniz kuruysa ve göz çevrenizi nemlendirmiyorsanız böyle bir sonuçla karşılaşmak büyük bir olasıdır. İlerleyen yaş sebebiyle cildin giderek esnekliğini kaybetmesi ve düzensiz beslenme alışkanlıkları da bu kırışıklıkları artırır. Göz çevresi kırışıklıkları sizi rahatsız ediyor ve bunlara çözüm bulmak istiyorsanız doğal yöntemlere başvurmak faydalı olacaktır.

Göz Çevresi Kırışıklıkları ve Bitkisel Çözümleri

  • Yarım tatlı kaşığı zeytinyağı ile yarım tatlı kaşığı üzüm çekirdeği yağını bir kasede karıştırın. Ardından bu karışımı parmak uçlarınızla göz çevrenize masaj yaparak uygulayın. Bu karışımı her gün gece yatarken uygulayabilirsiniz.
  • Yarım salatalığı alıp rendeleyin ve suyunu sıkıp bir kaseye alın. Elde edilen suyun içerisine 2 çay kaşığı badem yağı ve 2 tatlı kaşığı süt ilave edin. Karışımı günde 2 kez göz çevrenize masaj yaparak uygulayın. Artan karışımı dolapta saklamanızda bir sakınca yoktur.
  • 2 adet havucun suyunu sıkın ve bu suyu ayrı bir tabağa alın. Havuç suyunun içine badem yağı ilave edin ve karıştırın. Karışımı buzdolabına soğumak üzere bırakın. 2 saatin sonunda soğuyan karışımı buzdolabından çıkartın ve göz çevrenize sürün. Yarım saat bu şekilde bekleyin ve sonrasında durulayın. Bu kürü haftada 2 defa uygulayın.
  • Öncelikle 1 adet muzu ezin. İçerisine yarım tatlı kaşığı gül suyunu ilave edin. Bu karışımı göz çevrenize nazik bir şekilde sürün. Bu şekilde 30 dakika bekletin. Duruladıktan sonra nemlendirici kreminizi uygulayın. İhtiyaç gördüğünüz zamanlarda bu karışımı tekrarlayabilirsiniz.
  • 1 tatlı kaşığı badem yağı, 1 çay kaşığı avokado yağı ve 1 tatlı kaşığı soya yağını karıştırın. Parmak uçlarınız ile göz çevresindeki kırışıklıklarınızın üzerine masaj yaparak yedirin. Bu karışımı akşamları ve gece yatmadan önce uygulamanız daha uygun olacaktır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git