Göz Çevresi Peelingi - saglikdas.com

Göz Çevresi Peelingi

Göz Çevresi Peelingi
19 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.484 kez okundu.

Göz Çevresi Peelingi Nasıl Yapılır?

Göz çevresi cilt bakımında ihmal edilmemesi gereken en önemli yerlerden biridir çünkü çok hassastır ve kırışmaya en müsait yerdir. Yüzünde hiçbir kırışıklık olmayan kişilerin bile göz çevrelerinde kazayağı denen kırışıklıklar görülebilir. Aynı zamanda ilk kırışıklıklar da siz hiç fark etmeden, nasıl ve ne zaman oluştuğunu anlamadan göz çevresinde beliriverir. Dikkatli bir cilt bakımı yapılmadığında bir bakmışsınız ki göz çevrenizde kırışıklıklar oluşmaya başlamış bile. Bu kırışıklıkları önlemenin en kolay yolu ise göz çevresi peelingidir.

Öncelikle göz çevresi cilt bakımı için gündelik kullanmanız gereken bir göz kreminiz olması gerektiğini hatırlatmak gerekir. Göz çevresindeki cilt günlük hayatta kullandığımız yüz ifadeleri sonucunda da çok gerilip gevşediği için o bölgenin bakımı günlük olarak yapmak gerekir. Günlük göz bakımınızın haricinde bir de göz çevresi peelingini yaparsanız, o bölgede oluşabilecek kırışıklıkların hem kendilerini büyük oranda azaltmış, hem de ortaya çıkma zamanlarını mümkün olduğunca ertelemiş olursunuz. Peki, göz çevresi peelingi nasıl yapılır?

Göz çevresi peelingini yapmak inanılmaz kolaydır çünkü ihtiyacınız olan tek şey kahve ve yumurta akı. Bunlar ise her zaman her evde bulunabilen malzemeler. Bir çay kaşığı kahve ve bir tane yumurta akını birlikte çırpıyorsunuz. Bunu göz çevrenize yüzük parmağınızı kullanarak sürüyorsunuz. Yüzük parmağı dokunuşu en hafif olan parmak olduğu için, göz çevresindeki hassas cilde zarar vermemek amacıyla göz bakımınızda her zaman yüzük parmağınızı kullanmanız gerektiğini unutmayın.

Bu karışımı göz çevrenizde yirmi dakika bekletin. Daha sonra hiç kalıntı kalmayacak şekilde su ile temizleyin. Burada yumurta akı kırışıklıkları açmaya, kahve ise peelinge yardımcı olur. Bunu on beş günde bir uygulamak, sizi olduğunuzdan daha genç göstermekle kalmayacak, aynı zamanda göz çevreniz daha pürüzsüz ve daha parlak hale gelecektir. Yaşlanma karşıtı cilt bakımlarında en önemli yeri kaplayan göz çevresini ihmal etmemek sizi bu konuda bir adım öne taşıyacaktır. Çünkü yüzünüz ne kadar bakımlı olursa olsun göz çevrenizde kırışıklıkların olması sizi daha yaşlı gösterebilir. Bu yüzden günlük göz bakımınızı ihmal etmeyin ve on beş günde bir de göz çevresi peelingini yapın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git