Göz Estetiği - saglikdas.com

Göz Estetiği

Göz Estetiği
20 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.091 kez okundu.

Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Gözlerinizin ışıltısını göz estetiği ile yansıtın. Göz estetik uygulamasıyla; gözlerinizin güzelliğini vurgulamak için yapılacak olan medikal ve cerrahi dokunuşlar, ciddi bir itina ve dikkat istiyor. Uzman hekimlere müracaat etmeden önce, bu konuda gerekli bilgi ve sağduyu edinin. Uygulanmakta olan cerrahi ve medikal uygulamalar şöyledir.

Göz Estetiği (Öküloplastik) Cerrahi Nedir?

Öküloplastik cerrahi; plastik göz cerrahisi olarak bilinmekte olup, göz rahatsızlıkları cerrahisinin de bir alt başlığıdır. Öküloplastik cerrahi bilindiğinin aksine yalnızca botox, göz cerrahisi, dolgu ya da kozmetik uygulamadan ibaret değildir. Göz kapağında görülen düşme, yaşlanmaya ya da doğuma bağlı olarak düşme, troid sorunu, yüz felci, gözyaşı damar yolları ya da göz kapağında gerçekleşen spazm gibi sorunlarda başvurulan yöntemdir.

Kozmetik kapak cerrahisi nedir?

Bu cerrahi, zamanla üst ya da alt kapakta gerek yaşlanma gerekse doğuma bağlı olarak düşme ya da deforme yaşar. Bu sorunun baş göstermesinde; kişinin çevresel, genetik ya da kişinin yaşı etkin rol oynar. Göz kapağı vücudun en ince ve hassas organı olmakla beraber, kişinin yaşamı boyunca daimi olarak göz kırpma ve açmaya bağlı olarak zamanla genleşir ve sarkmalar meydana gelir.

Bu sarkmalara sebebiyet veren çevresel faktörler ise; aşırı makyaj yapmak, sigara kullanmak ve güneşin zararlı ışınlarıdır. Aynı zamanda gözü çevrelen yağ yastıklarına bağlı olan bağ ve dokuların genleşip gevşemesiyle yağ dokuları zamanla üst ya da alt kapak çevresinde şişkinliklere ve torbalara neden olur. Kozmetik kapak cerrahisi ile bu yaşlanmaların önüne geçilmektedir. Tıbbi ismi Bleforoplasti olan bu uygulama ile kapaklarda görülen torbalar ve sarkmalar alınarak eski genç görünüme kavuşulabilir.

Kozmetik kapak uygulamaları ne kadar sürüyor? İyileşme süreci nasıl geçiyor?

Kozmetik kapak estetiği, kapaklarda var olan sorunun durumuna göre her kapak için 30-45 dk sürebilmektedir. Ameliyat esnasında en önemli husus, göz kapağından gereğinden fazla doku alınmaması ve göz kapağının zarar görmesine mahal vermemektedir. Lokal anestezi ile uygulanan operasyon olması sebebiyle, hastanın hastanede kalmasına gerek yoktur. Ameliyatın akabinde gözlere bandaj kullanılmaz. Olası bir şişlik ve morarmayı önlemek adına 2 gün yoğun kompres uygulanır.

Yoğun fiziksel aktivitelerden bir müddet uzak durarak günlük hayata kalındığı yerden devam edilmelidir. Birinci hafta sonunda dikişler alınabilir. Uygulanan cerrahi, göz kapağının kıvrımından girilerek yapıldığı için dikkat çekici bir iz bırakması söz konusu değildir ancak hasta gözlerini kapattığında ince bir çizgi görülebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git