Göz Farı Nasıl Sürülür - saglikdas.com

Göz Farı Nasıl Sürülür

Göz Farı Nasıl Sürülür
20 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.189 kez okundu.

Göz Farı Nasıl Sürülür?

Göz farı nasıl sürülür uygulamasını kusursuz bir hale getirmek istiyorsanız sizlere vereceğimiz tüyoları kullanabilirsiniz. Göz farını gelişi güzel bir şekilde uygulamaya alırsanız olumsuz sonuçların doğrulduğunu görebilirsiniz. Göz farı sürme işleminde dikkat etmeniz gereken noktalardan biri ise göz renginizi ve saç modelinizi ön plana çıkarmaktadır. Aynı zamanda buğulu bakışlar elde etmek istiyorsanız göz kaleminiz ve göz farınızla bu ahengi yakalamalısınız.

Göz Farı Nasıl Sürülür İşte Yöntemleri

  • Göz farı sürme işleminde öncelikle hangi rengi kullanacağınıza karar vermelisiniz. Kusursuzluğu yakalamanız adına en önemli maddeler arsında yer alan renk seçimi sonrası hangi tonlar aracılığı ile harmanlayacağınıza karar vermelisiniz. Far sürme işlemi öncesinde kesinlikle göz kapaklarınıza makyajın kalıcı olması adına far bazı sürülmelidir.
  • 5 dakikalık bekleme süresinin ardından far sürme uygulamasına geçebilirsiniz. Far sürme işleminde en açık renk tonu göz kapağının tamamına uygulanmalıdır. Gölgeli biri makyaj adına bu işlem sırası uygulanmalıdır. Daha sonra orta tonlara sahip renkler aracılığı ile göz çukuruna şerit halinde uygulanmalıdır. Bu uygulama gözlerin derin bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır.
  • En koyu renk uygulamasını gözlerinizin uç kısmına, göz kapağınızın en üst kısmına ise açık tonlara sahip göz farını uygulayabilirsiniz. Bu uygulama arcılığı göz kapağınıza 3 farklı renk tonunu uygulayabilirsiniz.
  • Gözlerinize buğulu bakışlar vermek adına göz kapağınızın en uç bölgesine koyu tonlara sahip farlar aracılığı ile destekleyebilirsiniz. Bu işlem sonrasında daha anlamlı ve çekici bakışlar sahip olabilirsiniz.
  • Daha sonra göz kalem ve rimel uygulamasına geçebilirsiniz. Eyeliner aracılığı ile göz şeklinizi ön plan çıkararak harikalar yaratabilirsiniz. Bu uygulama sonrasında göz farınız ve eyeliner ile uyumu sağlayabilirsiniz.
  • Kullandığınız göz farına göre uygun rimel seçimini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer marjinal bir görünüm elde etmek isteyenlerdenseniz lacivert, mor ve mavi renk tonların sahip rimellerden faydalanabilirsiniz. Eğer ışıltılı bir görünüme sahip olmak istiyorsanız simli rimelleri de kullanabilirsiniz.

Göz farı nasıl sürülür sorusunun cevabını sizlere verdiğimiz tüyolar aracılığı ile en kısa zamanda çözüme kavuşturabilirsiniz ve doğru uygulamalar ile farkı yakalayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git