Göz Farı Uygulama Teknikleri - saglikdas.com

Göz Farı Uygulama Teknikleri

Göz Farı Uygulama Teknikleri
20 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.532 kez okundu.

Göz Farı Uygulama Teknikleri?

 Makyajı ortaya çıkaracak en önemli ayrıntı gözlerdir. Gözlerinizin rengini belli edecek, ışıl ışıl parlamasını ve tüm gözlerin sizin üzerinizde olmasını sağlayacak bir göz makyajına sahip olmak için doğru seçimler yapmalısınız. Örneğin ten renginize uygun malzemeler almalısınız. Yoksa güzel değil komik bir görünüme sahip olursunuz.

Eğer açık tenli ve sarışınsanız her renk far kullanabilirsiniz. Karamel, kahve, gri ve krem rengi size yakışacaktır. Basit olarak açık bir rengi (yumuşak bir gri, kemik ya da kahverengimsi bir pembe) kirpiklerin dibinden göz kapağının bitimine kadar sürün. Ardından göz kapağının üstüne ise bronz gibi çok daha koyu renkler kullanın. Farın en koyu tonunu da göz kapağının bitiş çizgisine sürün. Bu işlem gözünüze derinlik katılması içindir. Esmerseniz; altın rengi, mor, gri, kırmızımsı kahve tonları, bakır ve kahverengiyi tercih edin. Aynı işlemleri uygulayın.

Göz Farı Uygulama Teknikleri ve Makyaj Mükemmelliği

  • Göz kapağına fondöten uygulayın: Fondöten göz kapağında baz gibi duracak ve farı gün boyu tutacaktır. Farı sürdükten sonra kalıcılığını sağlamak istiyorsanız üzerine sabitleyici bir pudra sürün ve makyajın dayanıklılığını artırın.
  • Göz kapağına eyeliner uygulayın: Likit eyelinerları tercih edin. Eyelinerı uygularken kalem gibi değil göze paralel bir şekilde tutup çizgi olarak çizin. Göz kapağının tamamını çizmemeye özen gösterin. Aksi takdirde göz baygın bakışlı görünecektir. Kirpiklerinizin üstünüze uygulamak yeterlidir.
  • Eyeliner uygulaması sırasında oluşan hataları düzeltmek her zaman mümkün. Kahverengi ve yeşil renkteki göz farlarını karıştırıp eyelinerın üst kısmına sürün. Bu iki rengin karışımını çok seveceksiniz.
  • Göz kapağının yanından alt ve üst kirpiklerin üstüne koyu renkli göz farı çekin ve dağıtın.
  • Göz farı uygulamasında eğer gözünüzün altına far bulaştırdıysanız. Far kalıntılarını nemlendirici kreminizi kullanarak temizleyebilirsiniz.
  • Gözün altına da siyah eyeliner uygulayın. Son olarak rimel ile tamamlayabilirsiniz.
  • Renk seçiminde dikkat etmeniz gereken ise göz renginizle aynı farları kullanmamak. Mesela mavi renkli göze sahipseniz mavi far uygulamayın. Bu gözlerinizi ortaya çıkarmayacak daha çok kapatacaktır. Böyle gözlere şeftali tonunda ya da koyu farlar tercih edilmelidir.
  • Göz renginizi ortaya çıkarmak için rujunuzu bir ton açık renk seçmelisiniz.
  • Daha kalıcı bir makyaja sahip olmak için de temiz yüzünüze uygulayın.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git