Göz Kalemi Sürme Teknikleri - saglikdas.com

Göz Kalemi Sürme Teknikleri

Göz Kalemi Sürme Teknikleri
19 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.393 kez okundu.

Göz Kalemi Sürme Yöntemleri

Gözlerimiz yüzümüzde en çok dikkat çeken bölgelerdir. Buğulu gözlere sahip olmak hayal değil. Göz kalemi sürmetekniklerini bilerek, yapacağınız göz kalemi uygulaması ile far ya da kaş kalemi kullanmadan, etkileyici gözlere sahip olabilirsiniz.

Gözlerinizin daha derin ve etkileyici görünmesini istiyorsanız ve göz kalemi sürme tekniklerini bilmek istiyorsanız önerilerimizi okuyarak, elinizde yalnızca göz kalemi olduğu durumlarda ya da istediğiniz her an, derin bakışlara, pratik olarak sahip olabileceksiniz.

Verdiğimiz püf noktalarını doğru bir şekilde uygularsanız, muhteşem bakışlar, etrafınızda ilgi çekmeye yetecektir.

Göz Kalemi İle Makyaj Nasıl Yapılır

  1. Siyah ya da kahverengi göz kalemi kullanarak, kaşlarınızı doldurup şekillendirebilirsiniz. Etkileyici gözlere sahip olmak için, kaşlarınızın görünümü çok önemlidir.
  2. Göz kaleminizi far görevinde de kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken göz kapağınızın üzerine göz kaleminizi sürüp, dağıtmaktır. Buğulu bakışlara sahip olmak için, far kullanmak gerekmez.
  3. Buğulu gözlere sahip olmak istemiyorsanız, bu sefer yapmanız gereken gözünüzün yalnızca dış kısmına kalem sürüp bırakmak, olacaktır. Göz şeklinizi ortaya çıkartmak için, göz kapağınızın üzerine ince bir çizgi şeklinde eyeliner çeker gibi, bir çizgi çekmelisiniz. Daha sonra gözünüzün alt kısmına ve dış kısmına da aynı şekilde, işlem yapmalısınız. Bu şekilde göz şeklinizi ortaya çıkarabilirsiniz.
  4. Kalem kullanarak yapacağınız göz makyajınızın, daha kalıcı olmasını istiyorsanız gözünüze hiç bir işlem yapmadan, mutlaka hafif dokunuşlarla pudra uygulamalısınız. Bu işlem sayesinde kalem kullanarak yapacağınız göz makyajınız, daha kalıcı olacaktır.
  5. Bakışlarınızda kedigözü etkisi yaratmak istiyorsanız, kaleminizi şakak bölgesine kadar çekmelisiniz. Bunu yaparken kaleminizin ucu sivri olmalıdır. Daha vamp bir görünüm için, sivri uçlu siyah bir kalem kullanarak, şakak bölgesine kadar kalem çekmeli ve gözünüzün alt kısmından da yukarı doğru, bir çizgi çekmelisiniz. Yapacağınız bu işlemle bakışlarınızda kedigözü etkisine kavuşabilirsiniz.

Yukarıda sıralanan yöntemleri doğru kullanarak, başka hiçbir göz makyaj malzemesi kullanmadan, etkileyici ve buğulu bakışlara sahip olabilirsiniz. Kaşlarınıza uygulama yaparken kullandığınız kalemin, yalnızca siyah ya da kahverengi olması gerekir. Göz farı kullanmadan da çekici bakışlara sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git