Göz Kapağı Estetiği - saglikdas.com

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği
20 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.219 kez okundu.

Göz Kapağı Estetiği ve Önemi

Bayanların dış görünüşlerinin en önemli parçalarından biri olan göz kapağına göz kapağı estetiği yaptırmanın kırışıklık, düşük kapak gibi çeşitli nedenleri vardır. Dış dünya ile direk olarak bağlantı kurmayı sağlayan gözlerin ve göz kapaklarının güzel görünmesi her bayanın isteyebileceği bir şeydir. Göz kapağı estetiği, üst göz kapağı ya da alt göz kapağında oluşan fazlalıkların, sarkmaların, kırışıklıkların ve torbaların, lokal anestezi altında cerrahi işlemle düzeltilmesidir. Oldukça iyi sonuçlar alınarak bayanların yüzünü güldüren göz kapağı operasyonu, en sık uygulanan cerrahi işlemlerden biridir. Yapılan işlem sonrasında göz çevresi uzun yıllar daha genç ve estetik görünürken, bakışlar daha canlı ve yüz ifadesi daha enerji dolu bir görünüme kavuşur.

Hüzün, mutluluk, şaşkınlık gibi mimik hareketleri ile daha fazla kendini belli eden göz çevresi kırışıklıkları, gevşeyen ve sarkan göz torbaları ile ortaya kötü bir görüntü çıkarmaktadır. Göz çevresinin güzel görünmesini engelleyen 4 ana faktör vardır. Bunlar:

Göz Kapağı Estetiği ve 4 Ana Faktörü

  • Aileden gelen, kalıtsal göz çevresi deformasyonu
  • Çevresel etkenler (alkol ve sigara bağımlılığı, antidepresan ilaç kullanımı, düzensiz uyku)
  • Mimikleri çok fazla kullanmak ( çok gülmek, aşırı duygusallık, ağlamak)
  • Yaşlanma ile derinin elastikiyetini kaybetmesi

Tüm bu ana faktörler sonucunda göz kapakları sarkarken çok fazla kırışıklık meydana gelmektedir. Gözaltlarında morluklar ve torbalar oluşmaktadır. Bu gibi durumlarda görme problemlerine bile yol açabilen göz çevresi kusurlarının estetik operasyonla düzelmesi gerekmektedir.

Göz çevresi estetiği içerisinde birçok farklı uygulamayı barındırmaktadır.  Bu uygulamaları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kırışıklıkların giderilmesi
  • Şişmiş gözaltı torbalarının alınması
  • Göz kapağı düşüklüğünün ortadan kaldırılması
  • Gözde aşırı derecede birikmiş sinir var ise alınması

İşinin ehli uzmanlar tarafından gerçekleştirilen göz estetiği operasyonu ile tüm göz çevresi problemleri ortadan kalkmaktadır. Deneyimsiz kişilerce yapılan işlemlerin göz çevresine ve göze ciddi zararlar verebileceği unutulmamalıdır. Bu operasyonlar birçok farklı göz kapağı sorunu için uygulanabildiği gibi, göz kapağında toplanmış ve kalıplaşmış yağların da parçalanmasını sağlamaktadır. Göz çevresi estetiğinde öncelikle göz kapağının yapısı incelenmekte, gözün alt ve üst kapağı ele alınarak gerekli işleme karar verilmektedir. Göz çevresindeki sarkmış olan derinin sıkılaştırılması ile daha genç bakışlar elde edilebilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git