Göz Kızarıklığına Bitkisel Çözüm - saglikdas.com

Göz Kızarıklığına Bitkisel Çözüm

Göz Kızarıklığına Bitkisel Çözüm
20 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 2.338 kez okundu.

Göz Kızarıklığına Bitkisel Çözüm?

Yaptığımız işlerden dolayı veya bazı nedenlerden dolayı gözlerimiz kızarabilir. Bu durum günlük yaşantımızda bizleri zorlayabilir. Aynı zamanda bu rahatsızlık insana acı vermektedir. Bu durum durmadan belli periyotlarda başınıza geliyorsa kesinlikle uzmana yani göz doktorlarına başvurmanız gerekmektedir. Bu durumdan farklı olarak göz kızarıklığının nedenleri fazlasıyla teknoloji aletleriyle ilgilenmekten ( bilgisayar, tablet vb.) , çok kitap okumaktan, ağlamaktan ortaya çıkmış olabilir. Ayrıca duman altında çalışan işçilerde de sıklıkla göz kızarıklığı görülebilir.

Yukarıdaki durumları tedavi etmek için birkaç araştırma yaptık. Göz kızarıklığına bitkisel çözüm getiren doktorların önerisini sizlerle paylaşacağız. Göz kızarıklığına bitkisel çözüm yöntemleri nelerdir? Aşağıdaki yazıları okuyun ve bu sorununuzdan tamamen kurtulun.

Göz Kızarıklığına Bitkisel Çözüm ve Çeşitleri

Göz Kızarıklığı Giderilmesi İçin Papatya

Doğadaki mucizelerden biri olan papatya göz kızarıklığının geçmesine yardımcı olan en iyi bitkidir. Ancak tarifteki adımları atlamadan yapınız.

1 su bardağı suyu kaynatın ve 1 yemek kaşığı papatyayı suya dökün. Yarım saat boyunca bu karışımı kısık ateşte kaynatın. Daha sonra soğumaya bırakın. Karanlık bir odada gözlerinize kompres yaparak uygulayın.

Göz Kızarıklığı Giderilmesi İçin Peygamber Çiçeği Suyu

Uygulama şekli papatyaya benzeyen peygamber çiçeği suyu da göz kızarıklarının birebir tedavisidir. Ancak kaynama evresini gözden kaçırmayınız. Mutlaka karanlık bir yerde 30 dakika boyunca kompres yapınız.

Göz Kızarıklığı Giderilmesi İçin Frenk Maydanozu

Yaklaşık 60 gr Frenk maydanozu bu uygulama için yeterlidir. 1 litre suda kaynayarak demlendiriniz. Gözlerine koyabileceğiniz sıcaklığa gelinceye kadar beklemelisiniz. Daha sonra gözlerinize koyunuz. Uygulama süresi yaklaşık 30 dakika olan Frenk maydanozunun farklı bir uygulama şeklide vardır. Lapa haline getireceğiniz Frenk maydanozunu gazlı bez ile gözlerinize uygulayınız. Ancak temizleme sırasında dikkatli olunuz.

Göz Kızarıklığı Giderilmesi İçin Gelincik

İhtiyacınız olan tek şey yaklaşık 30 gr gelincik çiçeği ve 1 litre sudur. Suya gelincik çiçeğini attıktan sonra kaynatınız. Kaynama işlemi bittikten sonra gözünüze uygulayabileceğiniz sıcaklığa gelinceye kadar bekleyiniz. Daha sonra yarım saat gözünüze uygulayınız.

Göz Kızarıklığı Giderilmesi İçin Ayva Çekirdeği

Bu işlemde bir güne ihtiyacınız olacaktır. 1 litre suda 40 gram ayva çekirdeğini 24 saat bekletmeniz gerekmektedir. Süre bittikten sonra ayva çekirdeklerini sudan çıkartıp eziniz. Tekrar göze kompres şeklinde uygulayınız. Uygulamanın sonunda güzel kokulu bir meyveyi gözlerinizde 5 dakika bekletmeniz tavsiye edilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git