Göz Makyajı Teknikleri - saglikdas.com

Göz Makyajı Teknikleri

Göz Makyajı Teknikleri
21 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.230 kez okundu.

Göz Makyajı Teknikleri?

İnsanlarla iletişim kurarken göz teması kurulur. Bu yüzden göz makyajı yüz bölgesinde en çarpıcı yerlerden birini oluşturur. Ancak doğru göz makyajı yapımı bilinmiyorsa kötü bir sonuçla karşılaşmak büyük bir olasıdır. Bu sebeple göz makyajı teknikleri hakkında bilgi sahibi olmanız sizin yararınıza olacaktır. İşte en dikkat edilmesi geren göz makyajı teknikleri:

Göz Makyajı Teknikleri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Göz makyajına ilk başlandığında mor halkaları gidermek için kapatıcı sürüldüğünü herkes bilir. Fakat herkes kapatıcı uygulandıktan sonra üzerine ince dokulu bir pudra sürülmesi gerektiğini bilmez. Bu uygulama yapılmazsa göz çevresine uygulanan kapatıcılar düşmanınız olabilir. Çünkü kapatıcı, 30 yaş ve üstü bayanların kırışıklıklarının içine dolarak daha yaşlı görünmelerine neden olur. Kapatıcının üzerine ince dokulu pudra uygulamak görünüme engel olur.
  • Göz makyajı yapılırken renk skalasından zıt renkler seçilmesine özen gösterilmelidir. Örneğin, mavi ile kahverengi birbirine zıt renklerdir. Diğer bir dikkat edilmesi gereken nokta zıt renkler seçilirken göz rengine dikkat edilmelidir. Örneğin, siyah göze sahip bayanlar yeşil renginden uzak durmalıdır. Siyah gözlü kadınlara yakışacak olan renkler; sarı, pembe ve siyahtır.
  • Kirpiklerin daha dolgun ve hacimli gözükmesi isteniyorsa siyah kalem bu işte en uygun olanıdır. Üst göz kapağının kirpik bitimine çekilecek siyah kalem, kirpikleri daha gür gösterecektir.
  • Eğer gözler çıkıksa yani dışa doğru bombeli ise üst göz kapağının içine siyah kalem çekilmelidir. Bu sayede gözler daha içerdeymiş gibi görünür.
  • Gözlerinin küçük olmasından memnun olmayan kadınlar gözlerinin altına beyaz kalem çekmelidir. Beyaz kalem sürmek göz renginin daha ortaya çıkmasını sağlar. Gözler olduğundan daha iri gözükür. Beyaz kalem olmadığında ten rengi kalem de aynı işlevi görebilir.
  • Göz altlarında fazlaca kırışık bulunanlar siyah kalemden uzak durmalıdır. Gözlerin içine çekilecek siyah kalem olduğundan daha yaşlı bir görünüm çıkmasına sebebiyet verebilir. Aynı durum gözaltı morluğu ve gözaltı torbalanması problemi yaşayan bayanlarda da geçerlidir. Gözün içine çekilecek siyah kalem dikkati göz altlarına çekecektir. Dikkati göz altlarına çekmemek için pastel tonlarında göz farı uygulamak en doğrusu olacaktır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git