Göz Sağlığı İçin Yapılması Gerekenler - saglikdas.com

Göz Sağlığı İçin Yapılması Gerekenler

Göz Sağlığı İçin Yapılması Gerekenler
21 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.379 kez okundu.

Göz Sağlığı İçin Yapılması Gerekenler?

Hemen her kadın özel bir davette, evlilik törenlerinde, nişan törenlerinde, günlük hayatta, birçok durumda makyaj yapar. Fakat dikkat etmemiz gerekenler ve göz sağlığı için yapılması gerekenler vardır.

Makyaj yaparken en çok önem verilen bölge gözdür. Far, rimel, göz kalemi, eyeliner ve hatta takma kirpikler. Göze en çok etki eden makyaj malzemesi ise rimeldir. Kalitesiz, adı sanı olmayan yerlerden alınan rimeller gözünüzde alerji yapabilir ve göz kapağınız şişebilir. Bu gibi bir durumdan kurtulmanız uzun sürebilir ve uzun süre makyaj yapamayabilirsiniz. Gelin hep birlikte bu gibi durumlara maruz kalmamanız için neler yapabilirmişiz bir inceleyelim. Göz sağlığı için yapılması gerekenler aşağıdadır.

Göz Sağlığı İçin Yapılması Gerekenler ve Önemi

1-Rimel Kullanımı: Göz sağlığınızı korumak için markalı ve çok pahalıya kaçmayan bir rimel kullanmalısınız. Çok iyi kalitede olduğu için uçuk fiyatlara satıldığı düşünülen ürünler illa kalitelidir diye bir kaide yoktur ancak markalar hakkında bilgi edinip en iyisini seçmek sizin elinizdedir. Rimeli iyice temizlemelisiniz, kalıntılar mikrop kapmanıza neden olabilir.

2-Far Kullanımı: Göz kapağınıza uyguladığınız göz farı rimele oranla daha kolay temizlenir ve rimel kadar tehlikeli değildir, çünkü gözün içine yakın değildir. Fakat kıstas olarak sağlığınızı ele aldığınızda tercihinizi daha kaliteli farlardan yana kullanmanız gerektiğini göreceksiniz. Kaliteli bir farla istediğiniz renge ulaşmanız da daha kolay olacaktır.

3-Göz Üzerinde Kullanılan Eyeliner: Makyaj sonrası kolay temizlenir ancak temizlenmezse gözünüzde kist oluşturma tehlikesi vardır. Kisti sert ve yuvarlak yapısından, yarattığı kaşıntı ve kızarıklıktan tanıyabilirsiniz. Eğer oluşursa gözlerinizi ovalamayınız ve çay tedavisine başlayınız.

4-Göz Kalemi Kullanımı: Göz içine uyguladığımız bu ürünün daha uygulama aşamasında gözümüzün sulanmasına sebep olduğunu görürüz. Makyajın etkilerini buradan anlamak mümkündür. Yatağınıza girmeden önce mutlaka makyajınızı silmelisiniz.

5-Takma Kirpik Kullanımı: Takma kirpiklerde önemli olan nokta nasıl çıkarılması gerektiğidir. Mutlaka yüzünüzü yıkarken çıkarmalısınız. Su ile ıslanan kirpiklerin çıkması kolaylaşacaktır. Aksi halde kendi kirpiklerinize de veda etmek durumunda kalırsınız ve durum gözlerinizle ilgili başka hastalıklara sebep olur; çünkü gözünüzü koruyacak olan kirpikleriniz yoktur. Kirpikleriniz gözlerinizi dışarıdaki tozdan ve sayısız mikroptan korumakla yükümlüdür. Anlayacağınız sadece görünüşünüzde değil sağlığınız açısından da birtakım değişiklikler olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git