Göz Şekline Göre Eyeliner Sürme - saglikdas.com

Göz Şekline Göre Eyeliner Sürme

Göz Şekline Göre Eyeliner Sürme
8 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 2.858 kez okundu.

Göz Şekline Göre Eyeliner Sürme

Göz şekline göre eyeliner sürme işlemi yapmak, kusursuz makyajın altın kuralıdır. Her insan farklı bir göz yapısına sahiptir. Bu nedenle makyaj yaparken göz şeklinizi ortaya çıkaracak, bir şekilde eyeliner uygulamalısınız. Her göz şekline aynı şekilde eyeliner sürülmez. Hangi göz şekline nasıl eyeliner sürülür?

Çekik Gözlere Eyeliner Uygulaması

Çekik gözlere sahip olanlar, eyeliner uygularken çok dikkatli olmalıdır. Eğer çekik gözlere sahipseniz eyeliner uygulaması yaparken kuyruk çekme, işlemi yapmamalısınız. Gözleriniz zaten kendinden çekik olduğundan kuyruk çekmek gereksiz ve hatalı bir görünüme sebep olur. Çekik gözlü bayanlar gözün üst kapağına düzgün bir eyeliner çekip alt kısma ise yalnızca ortaya kadar eyeliner çekmelidir. Bu sayede kusursuz görünüm yakalanabilir.

Yuvarlak Gözler İçin Eyeliner Uygulaması

Yuvarlak gözlere sahip olan bayanlar eyeliner sürme işlemi yaparken mutlaka göz kenarlarına kuyruk çekmelidir. Gözünüzün alt kısmına tamamen eyeliner sürmemeli, yalnızca iç kısma uygulamalı ve otaya kadar gelmemelisiniz. Daha yumuşak gözlere sahip olmak için mutlaka kuyruk uygulaması yapmalısınız.

Birbirine Yakın Olan Gözlere Eyeliner Uygulaması

Eğer yakın gözlere sahip bir bayansanız, gözlerinizi birbirinden uzak göstermek için kuyruk yapma işlemini çok yukarıya çıkmadan yapmalısınız. Gözlerinizin ortasından başlayarak uca doğru eyeliner uygulamalısınız. Alt kısma ise ince ve orta kısma gelmeden gözün üçte birine, eyeliner uygulamalı ve çok hafif bir kuyruk yapmalısınız.

Birbirinden Uzak Olan Gözlere Eyeliner Uygulaması

Gözleriniz birbirinden uzaksa bu durumda gözlerinizi birbirine daha yakın göstermek için, üst göz kapağınızda eyeliner belirgin olarak çekilmeli, kuyruk çekmemeli ve alt kısma ise hiçbir şekilde eyeliner sürmemelisiniz. Gözünüzün uç kısımlarına sürdüğünüz eyeliner daha belirgin ve kalın olmalıdır. Bu küçük hilelerle gözlerinizdeki orantı sorununu giderebilirsiniz.

Düşük Gözlere Eyeliner Uygulaması

Düşük gözlere sahip olan bayanlar, gözünün altına kesinlikle eyeliner sürmemelidir. Bunun nedeni gözlerinizi daha da düşük göstermemektir. Gözünüzün üst kısmına kuyruk çekilerek, ortaya kadar gelmeli ve bu şekilde işlemi tamamlamalısınız.

Göz şekline göre eyeliner sürme işlemi yapmak, gözlerinizin mükemmel görünmesine ve gözlerinizdeki istemediğiniz özellikleri kapatmak için, son derece önemlidir. Eyeliner sürme işlemini göz şeklinizi bilmeden yaptığınızda, hatalı makyaj yaparak gözlerinizde belirgin olarak fark edilmesini istemediğiniz kusurları, daha da belirgin hale getirebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git