Göz Şekline Göre Makyaj - saglikdas.com

Göz Şekline Göre Makyaj

Göz Şekline Göre Makyaj
21 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.423 kez okundu.

Göz Şekline Göre Makyaj Nasıl Yapılır?

İdeal bir göz şekline sahip olmasanız da, doğru teknikleri kullanarak kendi göz yapınızın belirginliğini ve güzelliğini ortaya çıkartabilir, harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Birçok kişi göz şekline göre makyaj uygulayarak kendi özgün çekiciliğini yakalar. Uygun tekniklerle göz şekli farklılıkları sorun olmaktan çıkar. Göz şekline göre makyaj teknikleri aşağıdadır.

Göz Şekline Göre Makyaj Çeşitleri

Yakın Göz Makyajı: Rimelinizi kirpiklerinizin kenarda kalan uç kısımlarına sürün. Eye liner ı göz pınarlarına yakın sürmeyin, bu dokunuş gözleri daha bitişik gösterecek büyük bir makyaj hatasıdır. Eye liner göz kapağının ortasından başlamalıdır. Böylece gözler birbirinden uzaklaşmış gibi görünecektir.

Ayrık Göz Makyajı: Bu kez yakın gözlerin tam aksine makyaj gözün iç kısımlarında yoğunlaştırılır. Burun kökü bölgesine koyu renk fondöten sürerek işe başlayın, Kaşlarınıza doğru göz kapağınıza yayın, maskarayı kat-kat sürerek tamamlayın.

Gözler Çukurda ise Yapılacak Makyaj: İlk olarak, göz kapağınıza uçuk, çarpıcı bir renk sürün,

Göz çukurunuzun yukarısına kadar dağıtın. Göz kaleminizi ince çekin. Göz içine kalem çekmekten sakının, Gözler mümkün olduğu kadar yuvarlak gösterilmelidir. Kirpiklerinizin alt kısımlarına, açık renk far kullanarak gölge verin. Rimel çekerken yanlara doğru açı verilmelidir. Göz kapağının bitim yerlerine açık ışıltılı renler sürün.

Çıkık Göz Makyajı: Göz kapaklarına koyu renkli far tonlarıyla gölgeleme yapabilirsiniz. Gözleri basık ve geride göstermeye yardımcı olur. Göz kapağı kıvrımı hat şeklinde belirginleştirilmelidir. Buğulu göz makyajı çıkık göz tipine uygun olacaktır.

Küçük Gözler İçin Makyaj: Göz kapağına açık renkli astar uygulanır. Siyah kalem kullanmaktan kaçının gözleriniz daha kısık görünür. Açık renkte kalem sürmekle başlanır. Orta koyulukta bir far ile göz kapağınıza gölgelendirme yapın. Far gözün kuyruk kısmında yoğunlaştırılmalıdır. Kirpiklerin alt ve üst kısımlarına maskara uyguladıktan sonra göz alıcı etkileyici bakışlara sahip olacaksınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git