Gözaltı Morlukları Neden Olur - saglikdas.com

Gözaltı Morlukları Neden Olur

Gözaltı Morlukları Neden Olur
12 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.574 kez okundu.

Gözaltı Morlukları Neden Olur?

Gözaltı morlukları pek çok insanda oluşabilen ve istenmeyen bir görüntüdür. Gözaltı morluklarını tek bir nedene bağlamak yanlış olur. Gözaltı morluklarına neden olan pek çok faktör vardır. Bu faktörleri bilerek ve dikkat ederek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Gözaltı Morlukları Neden Olur

 1. Gözaltı morluklarının bilinen en büyük nedeni uykusuzluk ve yorgunluktur. Yeterince dinlenmeyen vücut yorgunluğunu gözaltlarında belli ederek gösterir.
 2. Gözaltı morluklarının bir başka nedeni de vücudunuzda melanin denilen bir maddenin fazla çalışmasıdır.
 3. Eğer sinüzit sorunu yaşıyorsanız,gözaltlarınızın morarması normaldir. Tıkalı sinüsler gözaltı damarlarının morarmasına sebep olmaktadır.
 4. Vücuda yeteri kadar vitamin alınmaması gözaltı morluğunun nedenlerindendir. Ayrıca demir eksikliği de gözaltı morluklarına sebep olan önemli bir faktördür.
 5. Gözaltı morluklarının bir diğer nedeni de kalıtsaldır. Ailenizde bu sorunu yaşayan varsa sizin de yaşamanız normaldir.
 6. Bazı ilaçlar kullanmak gözaltı morluklarının nedenleri arsındadır. Bazı ilaçlarda kan damarlarını genişletme özelliği olduğundan,gözaltı morluklarına neden olabilmektedir.
 7. Genellikle beyaz tenli bayanların regl dönemlerinde de bu sorun ortaya çıkabilir. Regl dönemi sırasında kan çekilmesi nedeniyle bu sorun yaşanabilmektedir.
 8. Vücudunuza olan zararları kanıtlanmış olan sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklarda gözaltı morluklarına neden olan önemlietkenlerdir. Sigara ve alkol kandaki oksijen düzeyini azaltarak,gözaltı morluklarına neden olabilmektedir.
 9. Karaciğerinizde yaşadığınızbir problem nedeniyle gözaltı morluğu yaşayabilirsiniz. Zira ciltte belirti veren karaciğer hastalıkları, gözlerin morarmasına da yol açabilir.
 10. Gözaltlarında bulunan çukur yapı, gözlerin altında morluk görüntüsüne neden olabilir.
 11. Özellikle ciltte görülen egzama ve ciltalerjileri gözlerin altında morluklara sebep olabilir.
 12. Damar genişleme sorunu yaşayanlarda da gözaltı morlukları görülebilmektedir.
 13. Gözaltı morluklarına neden olan bir başka faktör ise zayıflıktır. Zayıflık Gözaltlarının morarmasına ve çökmesine neden olabilir.
 14. Hormon değişiklikleri, özellikle yoğun stres yaşayan insanlarda görülür. Yoğun olarak stres yaşayan insanlarda, gözaltı morlukları görülebilmektedir.
 15. Sürekli makyaj yapmak da gözaltlarında morluklara neden olabilmektedir. Özellikle sık sık göz makyajı yapıp, silmek, gözlerin altındaki derinin incelmesine ve gözaltı morluklarına, neden olmaktadır.

Gözaltı morlukları neden olur? Özellikle beyaz tenli insanların gözaltı morluğu yaşamaları normaldir. Hiç bir nedeni olmadan da bu sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git