Gözaltı Torbaları İçin Çözüm - saglikdas.com

Gözaltı Torbaları İçin Çözüm

Gözaltı Torbaları İçin Çözüm
19 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.552 kez okundu.

Gözaltı Torbaları İçin Çözümler

Gözaltı torbaları, gözaltında oluşan yaş ilerlemesine, yorgunluğa veya bazı sağlık problemlerine bağlı küçük torbalardır. Bu torbalardan botoks gibi yapay işlemler yerine doğal yollarla kurtulmak istiyorsanız bu yazı size yardımcı olabilir.

Gözaltı torbaları için çözüm doğal maskelerden geçer. Günde 1 kez uygulayacağınız maskeyle ve bu maskeyi düzenli kullanımınız sonucunda gözaltı torbalarınızdan kurtulmak mümkün. Tamamen doğal olan bu karışımlardan birini seçip günde 1 defa olmak üzere uygulayabilirsiniz.

1. Çözüm

2 yemek kaşığı kadar fındık yaprağını 1 su bardağı kaynamış suya atın, 10 dakika demlenmesini bekleyin. Karışımı süzdükten sonra bir kaba koyup buzdolabına koyun. 1 saat sonra soğumuş karışımı temiz pamuk yardımıyla göz kapaklarınızın üstüne koyun. 10-15 dakika bekledikten sonra temizleyin. Sonrasında mutlaka bir nemlendirici sürün.

2. Çözüm

Bu tarifte 1 adet salatalık ve 1 çay kaşığı süt tozu kullanılır. Salatalığı rondoya atın. Doğranmış salatalıktan yalnızca 1 tatlı kaşığı almanız yeterli olur. Üstüne süt tozu ekledikten sonra bu karışımı göz kapaklarınıza sürüp bekletin. 10 dakika sonra suyla temizleyin.

3. Çözüm

2 bardak suyu kaynatıp üstüne 1 avuç gül yaprağı atın. Birkaç dakika demlendikten sonra süzün. Süzülen suyu buz kalıplarına koyup dondurucuya atın. Gazlı bez yardımıyla oluşturduğunuz buz küplerini göz kapaklarınızda bekletin.

4. Çözüm

Bu karışımda nane (1 çay kaşığı) , siyah çay (1 çay kaşığı)  kullanılır. 1 çay bardağı kadar suyu kaynatın, içine nane ve çayı atın. 5 dakika demlenmesini bekleyin. Süzdükten sonra süzgeçte kalan posayı alın. Gazlı bez veya tülbent yardımıyla göz kapaklarınızın üstünde 5 dakika bekletin.

Gözaltı morlukları da en az gözaltı torbaları kadar rahatsız edicidir. Gözaltı torbaları ve morlukları için doğal çözümler uygulayabilirsiniz.

1. Çözüm

  • Badem Yağı (1 tatlı kaşığı)
  • Kahve (1 tatlı kaşığı)
  • Patates (1 tane)

Patates kabuklarını soyduktan sonra rondoya atın. Patatesin suyunu alıp içine badem yağını ve kahveyi koyun. Karıştırdıktan sonra gazlı bez veya tülbent yardımıyla gözaltlarınıza koyup 5 dakika bekleyin.

2. Çözüm

  • Süt (1,5 su bardağından biraz az)
  • Maydanoz (1 bağ)

Maydanozu rondoya attıktan sonra sütle beraber karıştırın. Kaynattıktan sonra içine 1 çay kaşığı bal koyun. Bu karışımı günde 4-5 kez 1 çay kaşığı kadar için.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git