Gözaltı Torbaları - saglikdas.com

Gözaltı Torbaları

Gözaltı Torbaları
21 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.219 kez okundu.

Gözaltı Torbaları?

Uykusuzluk, yorgunluk, stres ya da çok uyuma gibi sebeplerden dolayı gözaltı torbaları oluşmaktadır. Bir de genetik olarak meydana gelen gözaltı torbaları vardır ki geçirmek imkânsızdır. Sadece bakım yaparak biraz da olsa hafifletilebilir. Gözaltı torbaları kişiyi yorgun ve halsiz gösterdiği için göz çevresi bakımı oldukça önemlidir. Televizyon ve bilgisayar gibi aletlere uzun süre bakmaktan kaçınmak, günlük 8 saat uyumak, stresten uzak durmak gözaltı torbalarının hafiflemesine yardımcı olacaktır. Gözaltı torbaları ve morlukları için her gün uygulanması gereken bitkisel çözümler vardır.

Gözaltı Torbaları ve Bitkisel Çözümler Hazırlanış Tarifi

  • 1 çay kaşığı nane
  • 1 çay kaşığı siyah çay

Hazırlanışı: Nane ve çay 1 bardak sıcak suya atılıp demlenmesi beklenir. Süzüldükten sonra pamuk ya da gazlı bezle göze kompres yapılır.

1 avuç gül yaprağı 2 bardak kaynamış suyun içine atılarak 5 dakika demlenmesi beklenir. Daha sonra buz kalıplarına konularak buzlukta donması sağlanır. Her gün bir tülbent ya da gazlı beze sararak 5 dakika göze kompres yapılır.

Rendelenmiş 2 çay kaşığı salatalık ve 1 çay kaşığı süt tozu iyice karıştırılır. Göz çevresine ve göz kapaklarına ovalamadan sürülür. 10 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkanır.

1 adet patates kabukları soyulup rendelenir. Çıkan patates suyunun içine 1 tatlı kaşığı kahve ve 1 tatlı kaşığı badem yağı eklenip iyice karıştırılır. Karışım gazlı beze konulup göz kapaklarına kompres yapılır ve gözaltlarına bastırılarak 5 dakika bekletilir.

Ayrıca gözaltı torbalarına buz parçaları koyarak da torbaların yok edilmesi sağlanabilir. Gözaltı torbaları bir hastalıktır ve en büyük sebeplerinden biri de makyajdır. Kaliteli makyaj ürünleri kullanmak ve kaliteli temizleyicilerle makyajı temizlemek bu nedenle çok önemlidir. Doğal bir tedavi maddesi olan çay da gözaltı torbalarına iyi gelmektedir. Demlenmiş çayı ılık olarak bir pamuk yardımıyla gözlerde tutmak gözaltı torbalarına, morluklarına, şişliklere ve göz ağrısına fayda sağlayacaktır. Ayrıca piyasada satılan pek çok krem de vardır. Özellikle roll-on şeklinde satılan kremleri göz çevrenize sürdüğünüzde ferahlama ve rahatlama hissedecek, daha sağlıklı göz çevresine kavuşacaksınız. Kafein içeren bu roll-onlar kapatıcı özelliği ile gözaltı torbalarına en kısa sürede etki eder.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git