Gözaltı Torbası Ameliyatı - saglikdas.com

Gözaltı Torbası Ameliyatı

Gözaltı Torbası Ameliyatı
21 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 2.563 kez okundu.

Gözaltı Torbası Ameliyatı Önemi

Gözaltı torbaları, genelde uykusuzluk, çok uyuma ya da yorgunluk sebepli olarak ortaya çıkabilir. Daha çok yaşlanmaya bağlı olarak görülen gözaltı torbalarının tedavi edilebilmesi için ilk önce hayat tarzına dikkat edilmesi gerekir. Düzenli bir uyku alışkanlığı olmayan insanlar, ilk önce buna bir çare bulmalıdır. Çok uyumak ya da az uyumak bu sorunu tetikleyebilir.

Bu sorundan kurtulmak için stresten ve stresli ortamlardan uzak durmak tedaviye başlamanın ilk kuralıdır. Daha sonra piyasada bulunan maskelerden, kremlerden faydalanabilinir. Her türlü tedavi araştırılıp denendikten sonra eğer çözüm bulunamazsa gözaltı torbası ameliyatı tek çaredir. Gözaltında oluşan bu sarkmalar basit bir cerrahi müdahale ile birkaç saatte giderilebilmektedir.

Göz Altı Torbası Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  • Bu ameliyat lokal anestezi yöntemi kullanarak ve deri fazlalığı için gerekli ölçümler yapılarak gerçekleştirilir. Her ameliyatta olduğu gibi bunda da bazı riskler gerçekleşebilir. En tehlikeli komplikasyon alt göz kapağının aşağıya doğru çekilmesidir. Bu alt göz kapağından fazla deri alınması ya da derinin yanlış dikilmesi sonucu meydana gelir.
  • Ameliyat bittikten sonra sağlık merkezinde kalmaya gerek yoktur, gerekli kontrollerden sonra çıkılabilir.
  • Operasyon sonrası, göz kapaklarında şişme ve morarma görülebilir. Fakat bu durum geçicidir, birkaç gün içinde bir iyileşme gözükecektir.
  • Ameliyat sonrası bölgede çok belirgin izler kalmaz. Gözüken izlerde artık estetik dikişler atıldığından zamanla ortadan kaybolacaktır.
  • Müdahale sonrası hastaya ağrı kesici ilaç ve antibiyotik tedavisi uygulanabilir. Atılan dikişlerse 5.günün sonunda alınır.
  • Göz kapağı kendini 2 ila 6 ay arasında belli eder ve iyileşme görülür.

İlk giriş kısmında da belirttiğimiz gibi ilk çare olarak her zaman bitkisel tedaviye ve çeşitli karışımlar yoluyla tedaviye başvurulmalıdır. Eğer bundan sonuç alınamıyorsa o zaman ameliyat çözüm olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git