Gözenek Sıkılaştırma - saglikdas.com

Gözenek Sıkılaştırma

Gözenek Sıkılaştırma
21 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.118 kez okundu.

Gözenek Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Görüntüyü bozan ve akneye sebep olan genişlemiş gözeneklere gözenek sıkılaştırma yöntemlerini uygulayarak çözüm üretebilirsiniz. Özellikle yağlı cilde sahip olanların karşılaştıkları geniş gözeneklerden kurtulmak oldukça basittir. Kir ve yağ biriken ve temizlenmesi sık sık yapılmayan cildimizde de gözeneklerin genişlemesi oldukça doğaldır. Sivilce ve siyah noktaların da en büyük sebebi olan genişlemiş gözenekler her gün düzenli olarak yapılan uygulamalarla kolayca sıkılaşabilir. Her gün tonik ile cilt temizlenmeli, kir ve makyaj kalıntılarından arındırılmalıdır. Özellikle cilt tipine uygun toniklerle ve haftada 2 defa uygulanan maskelerle cilt normal bir görünüme sahip olabilir.

Yağlı Ciltler İçin Scrup: Yağlı bir cilt tipine sahipseniz, aldığınız temizleyicinin scrup türünde olmasına dikkat etmelisiniz. Bu tür temizleyici ve tonikler ölü hücreleri yok ederek yüzünüzde derinlemesine bir temizlik ve parlaklık sağlar.

Peeling: ister kuru ister yağlı olsun tüm cilt tiplerinde peeling şarttır. Cilde tazelik ve gençlik katarak cildi yenileyen peeling, yağlı ciltlerde haftada 3, normal ciltlerde ise haftada 1 kez uygulanması gereken bir yöntemdir.

Sağlıklı, güzel ve aydınlık bir cilde sahip olmak için cildinizin yapısına uygun ve E vitamini içeren bir nemlendirici kullanmalısınız. Yüzünüzü her sabah soğuk su ile yıkamak ya da buz küpünü yüzünüzde gezdirmek gözeneklerinizin sıkılaşmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca evde kendi hazırlayacağınız maskelerle de genişlemiş gözeneklerinizden kolayca kurtulabilirsiniz. Bu maskeler herhangi bir boya maddesi ve kimyasal içermediği için hem daha sağlıklı hem daha ucuza mal olmaktadır.

Gözenek Sıkılaştırma İçin Maske Yapılışı

  • 1 yumurta
  • 1 çay kaşığı un

Yapılışı ve Uygulanışı: Yumurta ve un iyice karıştırılır. Her gün düzenli olarak yüze uygulanır. Özellikle gözeneklerin olduğu yere iyice yedirilerek 20 dakika sonra yıkanır. Protein açısından zengin olan yumurta ve B vitamini açısından zengin olan buğday unu gözeneklerin sıkılaşmasında oldukça önemli bir faktördür.

Gözenekler yanlış uygulamalar sonucunda daha fazla genişleyebilir. Bu nedenle doğal yöntemleri tercih etmenizde fayda vardır. Örneğin gülsuyu oldukça doğal bir gözenek sıkılaştırıcıdır. Ya da rendelenerek posası yüze sürülen patates de daha sıkı gözenekler ve daha güzel bir renk tonu sağlayan doğal bir maskedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git