Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin - saglikdas.com

Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin

Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin
22 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.261 kez okundu.

Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin ve Cilt Sağlıgı

Yağlı cilt tipinin en büyük sorunlarından birisi de gözeneklerin açık ve geniş olmasından kaynaklanan gözenek sorunudur. Cinsiyet ve yaş ayrımı yapmadan her insan gözenek sorunu yaşayabilir. Gözeneklerin açık olması demek siyah noktaların artarak, arkasından da bazı sorunları getireceği anlamına gelir. Bu sorunlarla karşılaşan insanlar gözenekleri sıkılaştırmak için önlem almazlarsa ciltleri bakımlı gibi durmayacaktır. Gözenekleri sıkı bir cilt sağlıklı ve genç bir cilt demektir.

Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin Yöntemler

  • Gözeneklerin daha sıkı görünmesi için ilk yapılacak şey günlük tüketilen su tüketimini arttırmaktır. Günde en az 2 litre su içilmesi gerekmektedir. Günde 2 litre su içen insan toksinlerden arınır ve daha sıkı bir cilde sahip olmanızı sağlar.
  • Gözenekleri sıkılaştırmak için maske: 1 yumurta ve 1 çay kaşığı unu karıştırıp cildinize sürünüz.20 dakika bekleyip yüzünüzü ılık suyla yıkayarak daha sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz. İçerisinde yumurta olan maskeler cildin daha sıkı görünmesi de sağlar.
  • Doğal yöntemlerle de gözenekleri sıkılaştırmak mümkündür. Her gece yatmadan önce cildinize bir pamuk yardımıyla gül suyu sürebilirsiniz. Eğer cildinizde sivilce varsa, gül suyu sürerken sivilcelerin üzerine gelmeyecek şekilde sürülmelidir. Gül suyunun sivilceleri arttırdığı bilinir. Kuru ciltler için bu yöntem en iyi yöntemdir.
  • Her derde deva olan patatesi gözenekleri sıkılaştırmak için de kullanabiliriz. Patatesi soyup rendeledikten sonra posasını yüzünüze koyunuz. Yarım saat bu şekilde bekleyip yüzünüzü yıkayınız. Bu yöntem hem gözenekleri sıkılaştırır hem de cildin tek ton olmasını sağlayacaktır.
  • Gözenek oluşumunu engellemek için de cildinizi düzenli temizlemeniz gerekmektedir. Her gün cildinizi yıkayıp, en az haftada bir kez peeling uygulayınız.
  • Fondöten kullanımını azaltıp sadece gerekli yerlere sürerek gözeneklerin açılmasını engelleyebilirsiniz. Eğer fondöten kullanmak gerekli diyorsanız su bazlı fondötenler seçmelisiniz.
  • Gözeneklerin oluşumunun engellenmesi için cilt bakım ürünlerinin de iyi seçilmiş olması gerekir.
  • Trans yağlardan uzak durmalıyız bu yağlar yerine saf zeytinyağını tercih etmeliyiz.
  • Bir diğer cilt dostu da balıktır. Düzenli ve taze balık tüketimi de gözeneklerin oluşumunu engellemek için faydalı olacaktır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git