Gözlük Kullananlar İçin Göz Makyajı - saglikdas.com

Gözlük Kullananlar İçin Göz Makyajı

Gözlük Kullananlar İçin Göz Makyajı
22 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.199 kez okundu.

Gözlük Kullananlar İçin Göz Makyajı?

Gözlük takmayanlar için makyaj çok kolaydır. Yalnız gözlük kullananlar için makyaj bazen işkence olur. Gözlük camları ışığı kırar ve makyajın kötü görünmesine neden olur. Gözlük kullananlar için göz makyajı önerilerini bu yazıda size sunacağız. Gözlük kullananlar farlarını daha renkli kullanmalıdırlar. Gözlükle de dikkat çekici olmak istiyorsanız makyaj önerilerimize kulak veriniz.

Gözlük Kullananlar İçin Göz Makyajı Çeşitleri

  • Miyop gözlük kullanıyorsanız bu yazıyı okuyunuz. Bu göz hastalığında göz yapısı normalden daha küçük gözükür. Bu yanlışlığı yani göz yanılmasını önlemek için daha parlak renkler seçilmelidir. Ayrıca seçilecek açık renklerde gözlerinizi ortaya çıkaracaktır. Far kullanımına çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Uygulayacağınız farı kaşlarınıza kadar yaymalısınız. Farı dışarıya uzatmanızda gerekmektedir. Bu makyaj türüne örnek olan tür; kedigözü makyajıdır. Göz kalemini uygularken kirpiklerinizin izahsından ince bir şerit şeklinde çok az uzatarak sürünüz. Maskaranız son rötuşunuz güzelliğinizi ortaya çıkartan üründür. Maskaranızı mutlaka çift kat sürünüz. Bu uygulamaları yapar iseniz gözleriniz çok daha fazla dikkat çekecektir.
  • Hipermetroplar için göz makyajı önerileri:
    • Bu hastalıkta oluşan göz yanılması ise gözlerinizin olduğundan daha büyük gözükmesidir. Bu uygulamada kesinlikle gözlerinizi büyük gösteren makyaj yöntemlerinden uzak durmanız gerekmektedir. Miyop hastalığında olduğu gibi renkli farlardan kaçınınız. Bu hastalık türünde gözlüğünüzün altında mat ve hafif tonları uygulamanız sizin daha hoş görünmenizi sağlayacaktır. Kesinlikle göz kalemlerinden kaçının. Sadece maskaranızı belirgin şekilde sürmeniz gerekmektedir. Gözlerini küçük gösterecek bu yöntemlerle çok dikkat çekeceğinize eminiz.

Peki, lens kullananlar nasıl makyaj yapmalılar?

Göz sağlığınız için kesinlikle toz far kullanmayınız. Gözünüze kaçan tozlar lensinizin içine girerek gözünüzü çizer. Çok daha kötü sonuçlara neden olabilir. Pudra veya krem farları kullanabilirsiniz.  Maskaranız kesinlikle suya dayanıklı olması gerekmektedir. Yapılan en büyük hatalardan biride maskaranın lens takıldıktan sonra sürülmesidir. Kesinlikle lensi sürmeden önce maskaranızı sürünüz. Makyaj silme işleminde ise kesinlikle lensi önceden çıkarmanız gerekmektedir.

NOT: Makyajın yöntemi vardır. Eğer bu tariflere uyarsanız olduğunuzdan daha hoş gözlere sahip olursunuz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git