Gözü Büyük Gösteren Makyaj - saglikdas.com

Gözü Büyük Gösteren Makyaj

Gözü Büyük Gösteren Makyaj
22 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.146 kez okundu.

Gözü Büyük Gösteren Makyaj?

Gözü büyük gösteren makyaj uygulaması aracılığı ile hayal ettiğiniz makyaj tipine sahip olma zamanı. Makyaj uygulamasının en önemli adımları arasında yer alan göz makyajı her zaman kişinin yüz hatlarının belirginleşmesinde büyük bir rol oynar. Sizlerde uygun makyaj taktikleri ile istenilen göz makyajına sahip olabilirsiniz. Gözü büyük gösteren makyaj uygulaması için öncelikle açık renk tonlarına sahip far uygulamasını işleme almalısınız. Beyaz ve krem tonlarına sahip farlar göz bebeğinizin daha büyük görünmesini sağlayacaktır.

Gözü Büyük Gösteren Makyaj Çeşitleri

Bu uygulama sonrasında en önemli adımlar arasında yer alan göz kalemi uygulamasına dikkat etmelisiniz. Eğer gözlerinizin olduğundan daha büyük görünüme sahip olmasını istiyorsanız beyaz kalemler ile bu işlemi uygulamaya alabilirsiniz. Kullanacağınız beyaz renkteki göz kalemleri makyajınıza aydınlık kazandırarak gözlerinizin olduğundan daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Eğer küçük göz yapısına sahipseniz gözaltına sürülen siyah kalem uygulamasından kesinlikle uzak durmalısınız. Çünkü gözaltında kullanılan kalemler gözlerinizin daha küçük görünmesine sebep olmaktadır. Büyük gözlere sahip olmak isteyenler kesinlikle kalın yapıya sahip kaşlardan uzak durmalıdır. Çizilerek uygulamaya alınan kaşlar da göz yapısının küçük görünmesine sebep olabilir.

Bu yüzden doğal yapıya sahip orta boyuttaki kaşlar büyük gözlere sahip olmak isteyenler için biçilmiş bir kaftan olacaktır. Bu uygulamalar sonrasında gözaltınıza cilt tonunuza uygun aydınlatıcılardan faydalanarak istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz. Çok beyaz olmamak şartıyla uygulamaya alınan aydınlatıcılardan önce nemlendirici kullanmalısınız. Kullanacağınız nemlendiriciler hem makyajınızın daha kalıcı olmasını sağlayacak hem de kırışıklık probleminin ortaya çıkmasını engelleyecektir. Far aracılığı ile destekleyeceğiniz göz makyajınızda kesinlikle koyu tonlardan uzak durmalısınız. Bebek pembesi, bebek mavisi, krem ve beyaz tonlara sahip farları uygulamaya alarak istenilen göz makyajın sahip olabilirsiniz. Far uygulaması öncesinde baz kullanırsanız makyajınız daha kalıcı olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git