Gül Yağının Saça Faydaları - saglikdas.com

Gül Yağının Saça Faydaları

Gül Yağının Saça Faydaları
13 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 2.337 kez okundu.

Gül Yağının Saça Faydaları Nelerdir

Güller bazı aşamalardan geçirilerek gül yağı elde edilir. Gül yağı yüze olduğu kadar saçlara da faydalıdır. Ancak gül yağını saçınıza bakım yapmak için kullanırken uymanız gereken bir takım kurallar vardır.

Gül yağını ıslak olmayan saçınıza sürmeyin ve olduğu gibi başınızdan aşağı dökmeyin. Böyle yaparsanız gül yağı olumsuz etkiler doğurabilir. Yapmanız gereken gül yağını kendi kapağına döküp, kullandığınız şampuana ilave etmek olacaktır. Gül yağını şampuanınızın içine döktüğünüzde birçok olumlu sonuç sizleri bekliyor olacaktır.

Gül yağını şampuanla birlikte saçınıza uyguladığınızda anında etkisini gösterecek ve inanılmaz bir şekilde saçlarınızı parlatacaktır. Bu değişime siz bile inanamayacaksınız. Anında hayalinizdeki parlak saçlara kavuşacaksınız.

Gül yağının saça faydaları bu kadar da değildir. Gül yağı saça parlaklık verdiği kadar, saçlarınızın beslenmesine de büyük ölçüde katkı sağlayacaktır. Saçlar beslendiğinden dolayı da kolayca şekil alacaktır. Gül yağı sayesinde inatçı saç tellerinden kurtulacak, hiçbir saç şekillendirici kullanmadan saçlarınıza istediğiniz şekli verebileceksiniz.

Saç şekillendiriciler bildiğiniz gibi saçların yıpranmasına neden olurlar. Bu aletleri kullanmadan, saçınızı yıpratmadan ve diğer doğa lolmayan malzemelerden uzak durarak, saçınıza şekil vermek ancak gül yağı sayesinde olur.

Gül yağının bir diğer özelliği ise kepeklere karşı iyi bir savaşçı olmasıdır. Gül yağı saç diplerinde oluşan ve kötü bir görünüme neden olan kepeklere karşı etkili bir çözüm sunar. Eğer saçlarınızda kepek varsa hemen gül yağı almalısınız.

Gül yağı saç diplerinde oluşan kepekleri giderir ve kepeklerin tekrar oluşmaması için önlem alır. Gül yağı sayesinde saç kepeklerinizden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

Saçlarının çabuk uzamasını isteyenler için, gül yağının saça faydaları çoktur.Gül yağı saç uzatmak isteyenler için de, yardıma koşmaktadır. Günlük hayatta denediğiniz yöntemler, saçlarınızın uzamasına etki etmez.

Gül yağı saç köklerini uyarıcı bir etkiye sahiptir. Gül yağı sayesinde uyarılan saç kökleri uzamaya başlar. Ayrıca gül yağı saçı nemlendirdiğinden dolayı da saçların çabuk uzamasına etki sağlar.

Eğer saçlarınız istediğiniz canlılıkta değil ise, gül yağı tam size göre.Gül yağını kullandığınız tarağa sadece birkaç damla damlattığınız da ve nemli saçlarınızı taradığınızda saçlarınızın canlandığını göreceksiniz. Saçlarınız kuru ise gül yağı bu kuruluğa son verir. Saçlarınızın koparak dökülmesine de engel olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git