Gündüz Makyajı Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Gündüz Makyajı Nasıl Yapılır

Gündüz Makyajı Nasıl Yapılır
23 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.004 kez okundu.

Gündüz Makyajı Nasıl Yapılır?

Sizlere vereceğimiz en özel tüyolar ile gündüz makyajı nasıl yapılır sorusunu yanıtlama zamanı. Bayanların makyaj konusunda en büyük problemi doğru zamanda doğru makyaj adımını uygulayamamasıdır. Beraberinde getirdiği problemler kişinin görünümünde aksamalara sebep olmaktadır. Bu tür problemleri ardınızda bırakarak kusursuz makyaj adımını gerçekleştirebilirsiniz. Gündüz makyajınızda doğallığınızı ön plana çıkararak kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz.

Gündüz Makyajı Nasıl Yapılır İşte Yöntemleri

  • Gündüz makyajının ilk adımında cilt yapısına en uygun nemlendiriciler seçilmelidir. Uygulamaya alacağınız nemlendirici işlemi makyajın daha kalıcı olmasını sağlayacaktır.
  • Gündüz makyajının ikinci evresinde göz çevresine en uygun tondaki kapatıcılar uygulamaya alınır. Bu işlem göz altı morluklarınızın ve cilt eşitsizliğinizin giderilmesini sağlayacaktır.
  • Kapatıcı uygulamasının ardından cilt tonunuzun bir koyu rengine sahip fondötenler aracılığı ile cildinizde bulunan tüm lekeleri kapatmalısınız. Fondöten işlemini boyun bölgenize de uygulayarak bütünlüğü elde edebilirsiniz.
  • Gündüz makyajının pudra uygulamasında sıkılaştırılmış pudraları tercih etmelisiniz. Pudra uygulaması cildinizdeki parlama sorununu ardınızda bırakacaktır. Bu işlem sonrasında far uygulamasına geçmelisiniz.
  • Far uygulamasında öncelikle astar diye adlandırdığımız ilk uygulama işleme alınmalıdır. Astar far uygulamasında açık tonlar tercih edilmelidir. Astar far uygulamasının ardından istediğiniz renk tonunu göz kapağınızın çizgi bölümüne uygulayabilirsiniz. Bütünlük elde etmek adına koyu renk tonun sahip far aracılığı ile göz kapağınıza gölge verebilirsiniz.
  • Etkileyici ve buğulu bakışlara sahip olmak istiyorsanız rimel uygulamasını işleme almalısınız. Fakat alt kirpiklerinize uygulayacağınız rimel göz kapaklarınızın daha düşük gözükmesine sebep olacaktır. Bu tür problemler ile karşılaşmamak adına tercihinizi göz kalemlerinden yana kullanabilirsiniz.
  • Gündüz makyajınızın son adımında kaş renginize uygun kalemler aracılığı ile kaşlarınıza şekil verebilirsiniz.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git