Gündüzden Geceye Makyaj - saglikdas.com

Gündüzden Geceye Makyaj

Gündüzden Geceye Makyaj
19 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.114 kez okundu.

Gündüzden Geceye Makyaj Nasıl Yapılır?

Sabah evden çıkmadan önce yaptığınız makyajın, gün boyu kalıcı olması için yapmanız gereken, kalıcı ürünler kullanmak ve birkaç noktaya dikkat etmektir. Gündüzden geceye makyajla devam etmek istiyorsanız, önerilerimize göz atın. Sabah yaptığınız makyaj sizi bir süre idare edecektir. Ancak aşırıya kaçmadan ilaveler yapmazsanız, akşam olduğunda kötü bir görünüm kaçınılmazdır.

Sabah makyaj yaptınız ve akşamda bir yere davetlisiniz. Makyaj tazelemek için vaktiniz yok. Böyle bir durumda gündüz yaptığınız makyajınızı, arada kontrol ederek, gece davet öncesi de önerdiğimiz yöntemleri uygulamalısınız. Böylece sabah yaptığınız makyaj, sizi gecede idare edecek ve bakımlı bir görünümle, gece de rahatlıkla başka bir yere katılabileceksiniz.Gündüzden geceye makyaj için öneriler

Makyajınızı Temizleyin

Gün içerisinde cildinizde yağlanan bölgeleri temizlemelisiniz.Özellikle de T bölgesini. Sabah yaptığınız makyajın kalıntılarını silmelisiniz. Göz makyajınız akacaktır. Akan göz makyajınızı temizlemeniz gerekir. Makyajınızı arada sırada kontrol ederek, kötü bir görünümden uzaklaşabilir ve hem gün boyu taze görünür hem de gece için hazırlık yapabilirsiniz.

Cilt İçin Kullanılacak Ürünler

Gece uygulayacağınız allığın, biraz daha az olması gerekir. Çünkü gün boyu kan dolaşımı olduğundan, yanaklarınız zaten pembe olacaktır. Bu yüzden gece uygulayacağınız allık, gündüzden az olmalı. Elmacık kemiklerinize, alnınıza, burun ve boynunuza, ufak dokunuşlar yaparak, çok hoş görünebilirsiniz. Ayrıca isterseniz dekolte bölgenize de, allık uygulayabilirsiniz

Gece İçin Gözlerinize Uygulayacağınız Renkler

Gece etkileyici bir görünüme kavuşmak istiyorsanız, gündüz kullandığınız farın biraz daha koyusunu, gözlerinize uygulamalısınız. Gözlerinizi ön plana çıkarmak için, gözlerinizin çevresine eyeliner ve kalem, uygulayabilirsiniz. Ancak tekrar maskara uygulaması yapmamalısınız. Çünkü önceden gözünüzde var olan maskaranın üstüne, yeniden maskara sürerseniz kirpiklerinizde topaklanmalar oluşacaktır.

Gündüzden Geceye Geçerken Ruj Tercihiniz Biraz Farklı Olmalı

Göz makyajınız koyu ise, rujunuzu daha açık tonlar arsından seçmelisiniz. Ancak göz makyajınız sade ise, o zaman gündüz kullandığınız rujun daha koyu tonlarını, tercih edebilirsiniz. Özellikle kırmızı ruj, gece etkileyici bir görünüm isteyenlerin, tercihi olmalıdır. Kırmızı bir ruj sürüp üzerine de bir parlatıcı sürün. Böylelikle ışıltılı, mükemmel dudaklara sahip olacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git