Güneş Lekeleri Nasıl Geçer - saglikdas.com

Güneş Lekeleri Nasıl Geçer

Güneş Lekeleri Nasıl Geçer
19 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.279 kez okundu.

Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?

Günümüzde birçok kadının karşılaştığı cilt problemlerinden biri güneş lekeleridir. Vücudun belli bölgelerinde oluşan güneş lekelerinin en büyük sorumlusu tabii ki güneştir. Bu lekelerden kurtulmak imkânsız gibi görünse de, aslında duşta yapabileceğiniz basit işlemlerle oldukça mümkün. Bu yazıda güneş lekeleri nasıl geçer, güneş lekeleri nasıl önlenir gibi soruların cevabını bulabilirsiniz.

Öncelikle güneş lekeleri uzun süre güneş ışınlarına maruz kalma sonucu oluşur. Önce kızarıp soyulan deride daha sonra büyük kahverengi lekeler oluşmaya başlar. Burun, kol, omuz gibi vücudumuzun görünen yerlerinde oluşan bu lekeler oldukça rahatsız edicidir.Bu lekelerle uğraşmak istemiyorsanız önceden birkaç basit önlem alabilirsiniz.

Güneş lekeleri nasıl önlenir: İlk olarak güneşin en dik olduğu saatlerde(öğlen 11-4 arası) güneşe çıkmamaya özen göstermelisiniz. Çok fazla güneş altında kalmak aynı zamanda cildin erken yaşlanmasına da sebep olur. Eğer güneş altında kalmak durumundaysanız mutlaka sık sık güneş koruyucu krem sürmeniz gerekir. Güneşe maruz kaldığınızda duş alıp, sabun yerine duş jeli kullanırsanız cildiniz için çok daha iyi olacaktır. Duştan sonra cilt nemlendiricisiyle cildinizi nemlendirin.

Güneş lekeleri nasıl geçer: Güneş lekeleri nasıl geçer diye merak ediyorsanız bu kısım size epey yardımcı olabilir. Öncelikle lekeli bölgelere arındırıcı peeling yapmanız önemlidir. Peeling işlemini cilde zarar vermeyen bir kese yardımıyla 3 günde 1 defa uygulayabilirsiniz. Peelingle sorunlu bölgenizi keseleyin. Böylece ölü deri dökülmüş olacak ve lekelerinizden yavaş yavaş kurtulmuş olacaksınız. Tabii yalnızca peeling yapmak güneş lekelerinizden kurtulmada yeterli olmaz. 3 günde 1 keselediğiniz bölgelere her gün yenileyici bir losyon uygulamanız gerekir. Bunu düzenli olarak yaptığınızda deri hücreleriniz yenilenecek ve sağlıklı bir cilde kavuşmuş olacaksınız. Eğer sorunlu bölge sırtınızdaysa, bunun için saplı liflerden alıp vücut peelingiyle sırtınızı lifleyebilirsiniz.Peeling dışında bitkisel ve doğal maskelerle cildinizi yenileyebilir, bu lekelerden kurtulabilirsiniz.

Tüm bunların yanında güneşten uzak durmanız gerektiğini unutmayın. Güneş lekelerinin geçme süresi yaşınıza bağlı değişiklik gösterir. 20’li yaşlardaysanız lekelerin geçmesi 1 ayı bulabilir. 30-40 yaşlar 2-3 ay işlemleri tamamlamanız gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git